X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jedynka na 22. Pikniku Naukowym Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 10:52
Za nami największa w Europie impreza plenerowa popularyzująca naukę – 22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który w tym roku przebiegał pod hasłem "ruch". 
Audio
 • Lodowe eksperymenty (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Atrakcje 22. Pikniku Naukowego (Cztery pory roku/Jedynka)
 • "Stacja Muzeum" pojawi się w sobotę na Pikniku Naukowym (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Mobilne roboty i robotyczna ręka (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Ruch w sztukach pięknych (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Piknik Naukowy. Zapowiadamy atrakcje stoiska archeologicznego (Eureka/Jedynka)
 • Piknik Naukowy i ruch - mięśni, pociągów, planet - cz. 1 (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
 • Piknik Naukowy i ruch - mięśni, pociągów, planet - cz. 2 (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
 • Piknik Naukowy i ruch - mięśni, pociągów, planet - cz. 3 (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
 • Trenerki i miłośniczki sportu radzą, jak rozpocząć aktywność fizyczną (Damska torebka/Jedynka)
 • Ruch (Radio Dzieciom/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: mat. prasowe

W sobotę 9 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie było można podziwiać widowiskowe pokazy z niemal każdej dziedziny wiedzy. Podczas Pikniku zaprezentowały się instytucje naukowe i kulturalne z kraju i zagranicy, ale wiele atrakcji dla zwiedzających przygotowało również Polskie Radio.

Podczas Pikniku studio plenerowe Polskiego Radia, w którym zaprezentowały się wszystkie anteny największego publicznego nadawcy radiowego w kraju, czynne było przez cały czas trwania imprezy, czyli w godz. 11.00-20.00.

Wiele ciekawego działo się na stoiskach poszczególnych anten Polskiego Radia, w których można było spotkać dziennikarzy wszystkich stacji Polskiego Radia, podpatrzeć radiową pracę "od kuchni" oraz wziąć udział w licznych konkursach.

Jedynka nadawała na żywo z Pikniku Naukowego w godz. 9.00-20.00. Uczestnicy Pikniku mogli spotkać ulubionych dziennikarzy, a nawet pomóc realizatorowi w przygotowaniu audycji. Programy ze studia plenerowego przygotowali dziennikarze wszystkich redakcji Jedynki oraz Naczelnych Redakcji: Międzynarodowej, Gospodarczej i Sportowej. Było można podpatrzeć przy pracy, a potem zdobyć autograf, m.in. Moniki Tarki i Roberta Kilena („Jedyne takie miejsce na żywo” w godz. 9.00-12.00) oraz aktorów radiowego cyklu „Matysiakowie” (słuchowisko na żywo w godz. 13.00-14.00). Byli również Agata Puścikowska z „Damską torebką” (16.00-17.00), Zbigniew Krajewski z „Przebojami Przyjaciół Radiowej Jedynki” (17.00-18.00), Krzysztof Renik ze „Światem Kresów” (18.00-19.00) oraz „Radio Dzieciom” Agnieszki Kunikowskiej (19.00-20.00).

Portal Polskieradio.pl przez cały dzień prowadził streaming z Pikniku Naukowego. W materiałach filmowych, które było można oglądać na stronie Polskiego Radia, zaprezentowane zostały najbardziej spektakularne pokazy oraz rozmowy z odwiedzającymi. Ponadto na stoisku Portalu było można znaleźć specjalne kioski multimedialne, fotobudkę oraz mnóstwo ciekawych konkursów.

W sklepie Agencji Muzycznej można było nabyć najnowsze wydawnictwa płytowe sygnowane przez Polskie Radio, popularne gadżety z logotypami wszystkich anten, a także książki autorstwa dziennikarzy radiowych: Katarzyny Stoparczyk (godz. 12.00-13.00) oraz Marka Niedźwieckiego i Piotra Stelmacha (13.30-15.00)

22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – sobota 9 czerwca 2018 r. w godz. 11.00-20.00 na PGE Narodowym w Warszawie. Wstęp wolny. Więcej informacji: pikniknaukowy.pl.

***

Piknik Naukowy jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Organizowany jest przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez spektakularne eksperymenty i doświadczenia – zarówno proste, związane z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowsze dokonania współczesnych uczonych. Piknik Naukowy jest wydarzeniem unikatowym na skalę globalną, przyciąga wielu zagranicznych gości i stanowi wzór do naśladowania, a swoje pikniki organizują Ukraina, Gruzja, Chorwacja, Rosja i Litwa. Współorganizatorem Pikniku Naukowego jest PGE Narodowy w Warszawie.

mat.promocyjne/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak