Radiowa Jedynka na "Lato z Radiem Festiwal"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 00:25
Na gdyńskim Skwerze Kościuszki odbyła się największa otwarta, niebiletowana impreza muzyczna wakacji. Relacje, wywiady z gwiazdami i wszystkie koncerty transmitowane były przez anteny Polskiego Radia i portal PolskieRadio.pl.
Audio
  • 26.08.18 Anna Orzeł rozmawia z gen. bryg. Krzysztofem Żabickim
  • Martyna Podolska rozmawia z aktorami i reżyserem słuchowiska radiowej Jedynki "W Jezioranach" (Czas pogody/Jedynka)
  • P.o. prezesa Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i Piotr Metz na zakończenie festiwalu (Lato z Radiem 2018)
Lato z Radiem Festiwal w Gdyni
Lato z Radiem Festiwal w GdyniFoto: Darek Kawka/Polskie Radio

Przez 11 godzin na dwóch scenach wystąpiło w sumie 16 czołowych polskich artystów i młodzi, obiecujący artyści. "Lato Radiem Festiwal 2018" jest zwieńczeniem tegorocznej trasy kultowej audycji "Lato z Radiem". Wydarzenie zakończył pokaz fajerwerków oraz koncert-niespodzianka.

Ze strony władz Polskiego Radia padła zapowiedź, że takiej muzyki, jakiej słuchaliśmy na festiwalu, będzie jeszcze więcej na radiowych antenach.  - To, co się dzisiaj wydarzyło to wielkie zobowiązanie dla Polskiego Radia. W programie Pierwszym, Trzecim, Czwartym Polskiego Radia, na naszym portalu internetowym Polskieradio.pl słuchały nas miliony ludzi - podkreślił Andrzej Rogoyski. - Zobowiązanie nasze jest takie: jest w Polskim Radiu dużo muzyki dla młodych ludzi, ale będzie jej jeszcze więcej. Takiej muzyki jakiej dzisiaj słuchaliście - podkreślił. 

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek mówił, że na Skwerze Kościuszki padł dziś rekord frekwencji. - W ciągu całego dnia ponad 100 tysięcy osób wzięło udział w tym niezwykłym wydarzeniu - ocenił. 

Aż 16 gwiazd!

Na scenie "Polski Top" zaprezentowali się Smolik/Kev Fox:

Brodka:

Kortez:

Coma:


Fisz Emade Tworzywo i Krzysztof Zalewski:


oraz Ørganek:


Natomiast na scenie "Idzie nowe" zagrali Oxford Drama: 

Król:

Rebeka:

Daria Zawiałow:

xxanaxx:

Tulia:


MaJLo:


i Barbara Wrońska:


Kierownictwo artystyczne nad Festiwalem objął Piotr Metz, który prowadził to wydarzenie razem z dziennikarzami muzycznymi Polskiego Radia. Koncerty zapowiadali: Marcin Kusy i Paweł Sztompke z radiowej Jedynki, Anna Gacek, Agnieszka Szydłowska, Piotr Baron, Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach, Hirek Wrona i Tomasz Żąda z Trójki oraz Damian Sikorski i Ula Kaczyńska z Czwórki.


Na terenie Festiwalu znalazły się następujące strefy: Koncertowa, Familijna, Relaksu i Muzyki i to w nich już od piątku 24 sierpnia można było spotkać dziennikarzy Polskiego Radia, którzy na żywo z Gdyni prowadzili audycje i przekazywali relacje na anteny: Jedynki, Trójki, Czwórki i Polskiego Radia 24. Dla tych, którzy nie mogli przyjechać do Gdyni, na portalu PolskieRadio.pl przez cały dzień dostępny był streaming wideo z obu festiwalowych scen.

lato z radiem festiwal 1200.jpg
"Lato z Radiem Festiwal 2018"

W Strefie Festiwalowej umiejscowione zostały sceny. To tutaj non stop przez 11 godzin odbywały się koncerty. Strefa Familijna zlokalizowana została w Parku Rady Europy. Znalazły się w niej atrakcje dla całych rodzin, a wygodne pufy i leżaki gwarantowały miejsce odpoczynku. Na okoliczność Festiwalu Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalne animacje dla najmłodszych. W tym m.in. warsztaty reporterskie, gra na instrumentach i czytanie bajek. Atrakcje w Strefie Familijnej zapewniało też PKO Bank Polski – partner Festiwalu. Były to: ruchoma ścianka wspinaczkowa, pokaz iluzji, a także zabawy w postaci malowania ekotoreb i rysunków na folii „stretch”. 

Strefa Relaksu zlokalizowana była na plaży przy Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego i przeznaczona była na odpoczynek i zabawę. 

Strefa Muzyki na wyspie przy al. Jana Pawła II to miejsce, w którym można było spotkać artystów, a także dziennikarzy Polskiego Radia, posłuchać przeprowadzanych rozmów, zrobić zdjęcia oraz zdobyć autografy.


Dziennikarzy radiowej Jedynki można było spotkać w wyżej wymienionych strefach już od piątku 24 sierpnia, a także w studiach plenerowych poszczególnych programów, z których prowadzone były audycje. W Strefie Familijnej zostało ulokowane studio radiowej Jedynki oraz Polskiego Radia Dzieciom. W piątek 24 sierpnia Karolina Rożej i Daniel Wydrych z radiowej Jedynki prosto z Gdyni poprowadzili audycję Ekspres Jedynki (godz. 15.00-17.00). 

W sobotę 25 sierpnia na antenie Programu 1 Polskiego Radia ze Strefy Familijnej zabrzmiała audycja "Lato z Radiem", którą poprowadzili: Monika Tarka, Robert Kilen i Sława Bieńczycka (godz. 9.00-12.00). 

W dniu Festiwalu, czyli 26 sierpnia, Monika Tarka i Robert Kilen z radiowej Jedynki raz jeszcze zaprosili na audycję "Lato z Radiem" (godz. 12.00-13.00).

- Tegoroczne Lato z Radiem było fantastyczne! - mówi dziennikarz Robert Kilen. Reporter portalu ​PolskieRadio.pl odwiedził z kamerą plenerowe studio radiowej Jedynki. Oj działo się!Oprócz tego w Strefie Familijnej można było spotkać aktorów znanej powieści radiowej „W Jezioranach”.  W niedzielę w radiowej Jedynce i w Strefie Familijnej w Gdyni można jeszcze było usłyszeć i spotkać prowadzących: „Koncert życzeń” ,„Niedzielę z Jedynką” i „Radio dzieciom”. 

- Lato z Radiem Festiwal to ogromny sukces polskiego Radia, całego zespołu, wszystkich anten portalu PolskieRadio.pl i PolskieRadio.24. To przede wszystkim sukces naszych wspaniałych odbiorców - mówi Andrzej Rogoyski, p.o. prezesa Polskiego Radia S.A.Festiwalowa płyta

Na składance przygotowanej specjalnie przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia znalazły się utwory wszystkich artystów występujących na obu scenach „Lato z Radiem Festiwal”.

Płyta „Lato z Radiem Festiwal” zawiera m.in. utwory: „Miłość Miłość” Krzysztofa Zalewskiego i „Varsovie” Brodki, do których teledyski zanotowały już ponad 10 milionów odsłon, „Dobry moment” Korteza (8,9 mln wyświetleń) „Biegnij dalej sam” Fisz Emade Tworzywo (6,3 mln kliknięć) i covery: „Enjoy The Silence” – Depeche Mode w wykonaniu zespołu Tulia oraz „Jeszcze w zielone gramy” w interpretacji Darii Zawiałow (każdy z teledysków ma ponad 2 miliony odsłon). Na płycie znalazł się też jeden bonus track, to kultowa „Polka dziadek” doskonale znana wszystkim słuchaczom audycji „Lato z Radiem”, tym razem w nowej aranżacji przygotowanej przez Andrzeja Smolika.

Festiwalowa płyta dostępna była w sklepiku Polskiego Radia w pobliżu Strefy Gastronomicznej, a także w sklepiku Agencji Muzycznej w Strefie Muzyki. Tutaj również można było spotkać artystów i dziennikarzy Polskiego Radia, posłuchać przeprowadzanych rozmów, zrobić zdjęcia, podpisać płytę oraz zdobyć autografy. 

Płytę „Lato z Radiem Festiwal” można było premierowo kupić 26 sierpnia, ale już od poniedziałku 27 sierpnia płyta dostępna będzie w sklepach w całej Polsce.

***

Organizatorzy „Lato z Radiem Festiwal”: Polskie Radio i Miasto Gdynia. Partnerzy Festiwalu: PKO Bank Polski, Totalizator Sportowy Lotto, PKN Orlen, Poczta Polska i Telewizja Polska.

 Więcej informacji na stronie: www.latozradiem.pl.

mat.promocyjne/kh

 


 

Czytaj także

Premiera wyjątkowej płyty "Lato z Radiem Festiwal"

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 10:10
"Wiosna" Organka, "Odwołane" Comy , "Run" Smolika//Keva Foxa i "Nie czekaj" Barbary Wrońskiej, to tylko kilka utworów, które znajdą się na płycie "Lato z Radiem Festiwal". 
rozwiń zwiń