Zbigniew Łapiński bohaterem kolejnego spotkania w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 07:48
W sobotę 27 października w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbył się kolejny w tym sezonie koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Bohaterem wieczoru muzycznego pt. "Akompaniator" był Zbigniew Łapiński – muzyk, kompozytor, aranżer i dyrygent.
Audio
  • Zbigniew Łapiński bohaterem kolejnego spotkania w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Do udziału w koncertach organizowanych przez Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zapraszani są młodzi, utalentowani wykonawcy, laureaci wielu przeglądów oraz krajowych festiwali, którzy w nowych aranżacjach i interpretacjach wykonują znane, i lubiane przeboje polskich autorów i kompozytorów. W trakcie sobotniego koncertu wystąpią aktorzy: Karolina Gwóźdź, Małgorzata Wojciechowska i Mateusz Weber, wokalistka Izabela Szafrańska oraz wokalista i kompozytor Piotr Dąbrówka.

Za scenariusz i reżyserię koncertu odpowiada Janusz Gast. Całość programu poświęconego twórczości bohatera wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka (fortepian) – kierujący także zespołem The Jobers w składzie: Krzysztof Łochowicz (gitary) i Piotr Domagalski (kontrabas). Koncert poprowadził Marcin Kusy z Programu I Polskiego Radia.

Dotychczas bohaterami koncertów byli już m.in. Czesław Niemen, Łucja Prus, Jonasz Kofta, Henryk Wars, Grzegorz Ciechowski, Kalina Jędrusik, Marek Grechuta i Władysław Szpilman.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania koncertu. 

mat.promocyjne