X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziennikarze radiowej Jedynki przygotowali wyjątkowy film, w którym wspominają Bogdana Sawickiego. "Tę radość i pogodę ducha miał na antenie i poza nią"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 11:36
Dziennikarze Programu 1 i bliscy współpracownicy z Polskiego Radia przygotowali specjalny film, w którym wspominają zmarłego przed dwoma tygodniami Bogdana Sawickiego – dziennikarza radiowej Jedynki, a także lektora i prezentera Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej. Materiały wspomnieniowe o Bogdanie Sawickim na antenie Programu 1 Polskiego Radia emitowane będą w czwartek 1 listopada.
Audio
  • "Uśmiech do całego świata". Reportaż Doroty Sokołowskiej z Polskiego Radia Białystok
  • Wspomnienie o Bogdanie Sawickim (Cztery pory roku/Jedynka)

We wzruszającym, ponad dwudziestominutowym filmie można usłyszeć wiele anegdot i opowieści związanych z Bogdanem Sawickim, a także zobaczyć pamiątki, również te przesłane i podarowane przez słuchaczy, posłuchać licznych, nierzadko osobistych i często bardzo dowcipnych wspomnień czy historii na przykład ze wspólnych wyjazdów na koncerty „Lata z Radiem”. Zmarłego dziennikarza wspominają m.in. Sława Bieńczycka, Małgorzata Raducha, Jolanta Fajkowska, Agnieszka Kunikowska, Daniel Wydrych i Roman Czejarek Jedna z ulubionych rzeczy, którą Bogdan robił na naszych koncertach. Na samym początku, kiedy trzeba było nagle zejść do publiczności, Bogdan mówi: „Słuchaj, może Ty sobie będziesz schodził po schodkach. Ja w bajerancki sposób zawsze potrafię zeskoczyć ze sceny.” Robił właśnie tak i to jest ten moment, ułamek sekundy uchwycony w obiektywie naszego radiowego aparatu – mówi dziennikarz.

To bardzo dziwne, takie trochę surrealne i niedorzeczne myśleć i mówić o Bogdanie w czasie przeszłym. Nie byliśmy kolegami z jednej redakcji, ale los zawodowo często nas splatał i bardzo dobrze nam się razem pracowało. O tym, że był świetnym dziennikarzem, zawsze doskonale przygotowanym ze znakomitym kontaktem ze słuchaczami – wiedzą wszyscyopowiada Agnieszka Kunikowska.

Redakcyjni koledzy Bogdana Sawickiego opowiadają nie tylko o tym, jakim był dziennikarzem, ale przede wszystkim, o tym jakim był człowiekiem. – Tu jest mikrofon, który otrzymał od słuchaczy, którzy tak bardzo kochali jego głos, jego sposób bycia, jego radość. Bo on tę radość miał i na antenie, taką pogodę ducha, i poza anteną. Bogdan też taki był prywatnie wspomina Sława Bieńczycka. O Bogdanie nie można mówić inaczej niż z uśmiechem, bo to był bardzo pogodny, bardzo ciepły człowiek. Pełen takiego wewnętrznego ciepła i stale uśmiechnięty. Czasami wbrew okolicznościom, jak w tych ostatnich, trudnych tygodniach choroby. Bogdan, cały czas jesteś z nami, przy tym biurku. I zawsze będziesz  – mówi Małgorzata Raducha. Miał zawsze takie optymistyczne spojrzenie na świat. Jaki był? Nie, on jest. On jest ciągle w naszej pamięci. Jego głos, ciągle, ciągle brzmi dodaje Jolanta Fajkowska.

Bogdan Sawicki współpracował z radiową Jedynką od 2009 roku. Prowadził m.in. „Cztery pory roku”„Lato z Radiem”. Od 2011 do 2015 roku współprowadził koncerty plenerowe „Lata z Radiem”. Z Polskim Radiem był związany od wczesnych lat 90., początkowo z rozgłośnią w Białymstoku, później z Programem I Polskiego Radia, gdzie prowadził magazyn „Zawsze 5 po…”. W 1999 roku rozpoczął pracę w pierwszym składzie zespołu „Inforadio” – tam prowadził poranny program „News and Talk”. Równolegle był lektorem w telewizyjnej Dwójce. W latach 2000-2002 współpracował z Polskim Radiem Bis jako autor i prowadzący poranny program informacyjno-edukacyjny „Wstawaj, szkoda dnia”. Bogdan Sawicki był gospodarzem Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego, wydawcą programów informacyjnych, reporterem i autorem programu w TVP3 – „Odkryj Nowy Świat” poświęconego organizacjom pozarządowym. Od 2001 roku prowadził codzienny program informacyjny w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej – „Agrobiznes”. Zmarł w wieku 51 lat. Od pewnego czasu walczył z chorobą nowotworową.

Materiały wspomnieniowe będzie można usłyszeć w najbliższy czwartek 1 listopada m.in. w „Czterech Porach Roku” tuż po godz. 10.00 oraz w „Ekspresie Jedynki” (godz. 15.00-18.00).

***

Zapraszamy również do wysłuchania reportażu "Uśmiech do całego świata" Doroty Sokołowskiej z Polskiego Radia Białystok o Bogdanie Sawickim. 

"Zanim został gwiazdą telewizyjną i radiową, znaną w całej Polsce - pracował w biurze marketingu Polskiego Radia Białystok. Bogdan Sawicki to był dla nas po prostu Boguś - chłopak z uroczym uśmiechem, serdeczny, ciepły, tworzący głębokie relacje z wieloma osobami. Był nie tylko naszym przyjacielem, także świadkiem na ślubach czy ojcem chrzestnym naszych dzieci.

Wspaniałe warunki głosowe, prawdziwa umiejętność bycia charyzmatycznym prezenterem i zdolność porywania tłumów sprawiła, że jego nazwisko znakomicie kojarzyło się wielu ludziom. Stał się rozpoznawalny, bo był autentyczny i profesjonalny, lubił ludzi, a oni odwzajemniali mu się tym samym. Mimo oddalenia, interesował się sprawami Białegostoku i naszym życiem. Był naszym serdecznym przyjacielem i taki pozostanie na zawsze w naszych sercach".


 

Zobacz więcej na temat: Bogdan Sawicki W POLSKIM RADIU
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pożegnanie Bogdana Sawickiego. "Dla każdego miał zawsze dobre słowo"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 12:29
W Bazylice św. Floriana na warszawskiej Pradze rodzina, współpracownicy oraz słuchacze pożegnali Bogdana Sawickiego - dziennikarza radiowej Jedynki, lektora, prezentera Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Zmarł 16 października w wielu 51 lat. Zmagał się z chorobą nowotworową.
rozwiń zwiń