X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

1 listopada w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 14:18
1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Wyraża w ten sposób wiarę w obcowanie świętych i przypomina wszystkim wiernym o powołaniu do świętości. 
Audio
  • Wspomnienie o Bogdanie Sawickim (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Symbolika zniczy. Dlaczego je zapalamy? (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Polskie ślady w Paryżu. Relacja Marka Brzezińskiego (Cztery pory roku/Jedynka)
  • 15. Akcja Światełko Pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie. Relacja Witolda Banacha (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glowimages/East News

Dla chrześcijan to radosny dzień, w którym wspominają nie tylko świętych wyniesionych na ołtarze, ale wszystkich, którzy odeszli w opinii świętości. Teologowie podkreślają, że uroczystość obejmuje też tych, którzy osiągnęli doskonałość, czyli zmarłych krewnych i przyjaciół. Uroczystość jest obchodzona w Kościele łacińskim od IX wieku.

Przez cały dzień na antenie radiowej Jedynki wspominaliśmy Tych, którzy odeszli m.in. naszego kolegę Bogdana Sawickiego. Odwiedziliśmy także polskie cmentarze. Zarówno te znajdujące się w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. 

IAR/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak