"To, co najpiękniejsze… - Jesień" Yasmin Levy

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 21:24
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze…". Tym razem Polskie Radio zaprosiło gwiazdę world music – Yasmin Levy. W finale koncertu artystka zaśpiewała piosenkę "Ta ostatnia niedziela".
Audio
  • Yasmin Levy podczas koncertu "To, co najpiękniejsze… - Jesień" z Polską Orkiestrą Radiową
  • Yasmin Levy podczas 2. części koncertu "To, co najpiękniejsze… - Jesień" z własnym zespołem
  • Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski o koncercie Yasmin Levy z POR
  • Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański podkreśla, że zorganizowanie koncertu Yasmin Levy było możliwe dzięki opłatom abonamentowym
  • Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański o koncertach z cyklu "To co najpiękniejsze..."
Obejrzyj
2018_11_25_TCN_Jesien_cz1.mp4
2018_11_25_TCN_Jesien_cz2.mp4

Artystka wystąpiła po raz pierwszy w Polsce z orkiestrą. Koncertu oraz wywiadów z wybitną pieśniarką można było posłuchać na antenach radiowej Jedynki i Dwójki.

Posłuchaj >>> Yasmin Levy: zostałam piosenkarką dzięki odejściu ojca

Wydarzenie było także transmitowane w streamingu na stronie internetowej polskieradio.pl oraz retransmitowane w radiowej Trójce.

"To, co najpiękniejsze… - Jesień" to kolejny z serii wyjątkowych koncertów zapoczątkowanych przez Polskie Radio jesienią 2017 roku. Ich celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców, którzy nie są jeszcze koneserami, ale poszukują kontaktu z kulturą wysoką.

Po poprzednich koncertach tego cyklu, entuzjastycznie przyjętych przez publiczność, nadszedł czas na odsłonę jesienną, podczas której na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego pojawiła się najsłynniejsza pieśniarka ladino – Yasmin Levy.

Koncert podzielono na dwie części. W pierwszej izraelska artystka wystąpiła z orkiestrą, a była to znakomita Polska Orkiestra Radiowa, którą poprowadził jej dyrektor artystyczny Michał Klauza.

W drugiej części wieczoru artystka zaprezentowała się z własnym zespołem w składzie: Yechiel Hasson, Ishay Amir, Amir Shazar i Nadav Biton.

Artystka była gościem audycji "Przeboje przyjaciół Jedynki" w sobotę 24 listopada br. po godz. 17.00 na antenie Programu 1, po godz. 20.00 w audycji "Lista Osobista" w radiowej Trójce oraz w programie radiowej Dwójki "Folk-Express" o godz. 15:30 w dniu koncertu.

Polskie Radio przygotowało transmisje koncertu "To, co najpiękniejsze… - Jesień" na antenach Programu 1 i Programu 2 oraz – retransmisje we fragmentach w Święta Bożego Narodzenia – w radiowej Trójce.  Wydarzenie można było także obejrzeć w streamingu na stronie internetowej polskieradio.pl. Gospodarzami wieczoru byli Magdalena Łoś-Komarnicka i Paweł Sztompke.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

Mat.Promocyjne

Zobacz więcej na temat: koncert MUZYKA W POLSKIM RADIU