X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Michalski wyróżniony Odznaką Honorową "Za Zasługi dla Wynalazczości"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 13:07
Dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia został odznaczony tytułem "Zasłużony dla Wynalazczości", przyznanym w ramach obchodów 100-lecia powstania Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej i ustanowienia ochrony własności przemysłowej w Polsce.
Krzysztof Michalski
Krzysztof MichalskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

26 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Honorowych Prezesa Rady Ministrów "Za Zasługi dla Wynalazczości". Premier Mateusz Morawiecki przyznał tę odznakę Krzysztofowi Michalskiemu, dziennikarzowi Programu 1 Polskiego Radia w uznaniu szczególnych zasług w dziedzinie ochrony własności przemysłowej i rozwijania innowacyjności w Rzeczypospolitej Polskiej. Z wnioskiem o przyznanie Odznaki wystąpił do Prezesa Rady Ministrów Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzi w tym roku 100. rocznicę powołania przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego.

Redaktor Krzysztof Michalski otrzymał odznakę "Zasłużony dla Wynalazczości" za wieloletnią działalność publicystyczną, poświęconą popularyzacji osiągnięć naukowo-technicznych. Dziennikarz Programu 1 od lat systematyczne prezentuje na antenie Polskiego Radia tematykę związaną z własnością intelektualną, a szczególnie własnością przemysłową. Liczne audycje autorstwa red. Michalskiego obejmują zarówno problematykę rozwiązań technicznych, jak i materiały dotyczące otoczenia prawnego związanego z kreowaniem i wdrażaniem wynalazków. Inicjatywy dziennikarza radiowej Jedynki związane z szeroką popularyzacją polskich osiągnięć technicznych, stanowią bardzo cenny wkład sprzyjający upowszechnianiu wiedzy o potencjale krajowej nauki i techniki mogącej poszczycić się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami na skalę światową.

Docenione zostały rozmowy z polskimi naukowcami i wynalazcami w cyklach "Wieczór odkrywców" i "Ludzie nauki". Na uwagę zasługuje także fakt bardzo dobrej współpracy merytorycznej Krzysztofa Michalskiego z Urzędem Patentowym RP. Wysokie kompetencje zawodowe sprawiają, że tematyka wynalazczości i ochrony własności intelektualnej przedstawiana jest w sposób obiektywny przy pełnym poszanowaniu zasady bezstronności, z uwzględnieniem opinii wszystkich stron zaangażowanych w procesy kreowania i wdrażania innowacji technicznych.

To już druga odznaka dziennikarza Polskiego Radia "Za zasługi dla Wynalazczości". W 2005 roku honorowe wyróżnienie zostało przyznane przez Prezesa Rady Ministrów piętnastu dziennikarzom oraz instytucjom za popularyzację problematyki ochrony praw autorskich. Uroczyste wręczenie odbyło się w Warszawie podczas ogólnopolskiej konferencji z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej.

Jubileuszowe obchody 100-lecia powstania Urzędu Patentowego zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, co świadczy o szczególnej doniosłości tej rocznicy, bezpośrednio związanej z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918 r.

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Michalski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak