X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

CAPPELLA GEDANENSIS w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 11:37
W Roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości i Roku 40-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II zaprosiliśmy słuchaczy na wyjątkową Wigilię 2018. Rozśpiewaną i bogatą w opowieści specyficznej, wielopokoleniowej rodziny. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

Oni wiedza jak śpiewa się kolędy! Z miasta wolności przyjechał do nas zespół, który kontynuuje prawie 500-letnią tradycje kapeli założonej przez Rajców  gdańskich - CAPPELLA GEDANENSIS.

To oni mieli szczęście  śpiewać kolędy na Pasterce celebrowanej przez  Jana Pawła II w Bazylice Św. Piotra na Watykanie, a kilka dni później na Światowym Dniu Pokoju. 

A kiedy Polska świętuje w 100-rocznicę Niepodległości i 40 rocznicę Pontyfikatu JP II, CAPPELLA GEDANENSIS zasiadła przy Jedynkowym wigilijnym stole, aby w nowoczesnych  wersjach i z młodą energią grać i śpiewać kolędy,  kultowe piosenki z "Kolędy Nocki". Od Bałtyku, po Tatry.

Był z nami również ksiądz Jan Sikorski - kapelan internowanych, który przyniósł w podarku opowieści o śpiewaniu piosenek Kaczmarskiego i prawdziwej, jasnej wolności - w Noce Wigilijne lat 80. a także prof. Radosław Lolo, historyk, dziekan Wydziału Historycznego Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora i Michał Kisiel, znawca tradycji polskiej i dyrektor Domu Polonii w Pułtusku.

To była jedyna taka - rozśpiewana, pełna radości i opowieści o niezwykłych ludziach – Wigilia w czas Niepodległości 2018.

Audycję w godz. 22.00-23.30 prowadzili: Agnieszka Trzeciakiewicz, Wiesław Molak i Paweł Sztompke. 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak