CAPPELLA GEDANENSIS w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 11:37
W Roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości i Roku 40-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II zaprosiliśmy słuchaczy na wyjątkową Wigilię 2018. Rozśpiewaną i bogatą w opowieści specyficznej, wielopokoleniowej rodziny. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

Oni wiedza jak śpiewa się kolędy! Z miasta wolności przyjechał do nas zespół, który kontynuuje prawie 500-letnią tradycje kapeli założonej przez Rajców  gdańskich - CAPPELLA GEDANENSIS.

To oni mieli szczęście  śpiewać kolędy na Pasterce celebrowanej przez  Jana Pawła II w Bazylice Św. Piotra na Watykanie, a kilka dni później na Światowym Dniu Pokoju. 

A kiedy Polska świętuje w 100-rocznicę Niepodległości i 40 rocznicę Pontyfikatu JP II, CAPPELLA GEDANENSIS zasiadła przy Jedynkowym wigilijnym stole, aby w nowoczesnych  wersjach i z młodą energią grać i śpiewać kolędy,  kultowe piosenki z "Kolędy Nocki". Od Bałtyku, po Tatry.

Był z nami również ksiądz Jan Sikorski - kapelan internowanych, który przyniósł w podarku opowieści o śpiewaniu piosenek Kaczmarskiego i prawdziwej, jasnej wolności - w Noce Wigilijne lat 80. a także prof. Radosław Lolo, historyk, dziekan Wydziału Historycznego Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora i Michał Kisiel, znawca tradycji polskiej i dyrektor Domu Polonii w Pułtusku.

To była jedyna taka - rozśpiewana, pełna radości i opowieści o niezwykłych ludziach – Wigilia w czas Niepodległości 2018.

Audycję w godz. 22.00-23.30 prowadzili: Agnieszka Trzeciakiewicz, Wiesław Molak i Paweł Sztompke.