X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Izabela Żukowska wyróżniona nagrodą "Magazynu literackiego KSIĄŻKI"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 11:52
Redakcja "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" już po raz siedemnasty przyznała nagrody dla "książek roku". Wśród laureatów tegorocznej odsłony konkursu znalazła się m.in. dziennikarka Programu 1 Polskiego Radia. Izabela Żukowska otrzymała nagrodę w kategorii "Tytuł roku 2018" za publikację "Hotel Bristol. Na rogu historii i codzienności". Uroczysta gala odbyła się 23 stycznia w Bibliotece Narodowej w Warszawie.
Fragment okładki
Fragment okładkiFoto: Mat.promocyjne

"Hotel Bristol. Na rogu historii i codzienności" Izabeli Żukowskiej i Faustyny Toeplitz-Cieślak to dzieje warszawskiego hotelu od końca XIX wieku po czasy współczesne. To także fascynujące, często nieznane i zaskakujące losy pierwszego właściciela Bristolu – Ignacego Jana Paderewskiego. Autorki przedstawiają losy Warszawy i Polski z niecodziennej perspektywy – luksusowego hotelu na Krakowskim Przedmieściu. Opisują też towarzyskie i kulturalne życie stolicy oraz jego jasne i ciemne strony. To nie tylko znakomita rozrywka, ale również wspaniale podana lekcja historii.

Jesteśmy bardzo dumne, iż znalazłyśmy się w tak znakomitym gronie laureatów, a książka zyskała uznanie wśród czytelników – tak wyróżnienie skomentowała Izabela Żukowska, dziennikarka Programu 1 Polskiego Radia. Pozostałe publikacje nagrodzone w kategorii "Tytuł roku 2018" oprócz książki "Hotel Bristol. Na rogu historii i codzienności" Izabeli Żukowskiej i Faustyny Toeplitz-Cieślak to również: „Wyspa Węży” Małgorzaty Szejnert, „Patria” Fernanda Aramburu, „Oksfordzka historia unii polsko-litewskiej” Roberta Frosta oraz „Polska Wschodnia” Adama Bujaka. Nagrodę "Audiobook Roku 2018" otrzymały produkcje: „Kamerdyner” oraz „Filary Ziemi”. Z kolei tytuł "Wydarzenie Roku 2018" trafił do Wydawnictwa Zielona Sowa za „Mirabelkę” Cezarego Harasimowicza. "Wydawcą Roku 2018" zostało Wydawnictwo Poznańskie, a „Wydawcą Stulecia” – Wydawnictwo Nasza Księgarnia. W tym roku przyznano również Nagrodę Specjalną Ars et Patria dla Wydawnictwa Biały Kruk za najbogatsze uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości. Nagrodzeni zostali także tłumacze książek.

ggg 

Nagrody "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" przyznawane są według przyjętego schematu. Każdego miesiąca zespół redakcyjny wybiera cztery tytuły, które zasługują na szczególną uwagę czytelnika ze względu na swoje wartości poznawcze, literackie czy artystyczne. Wyróżnione pozycje otrzymują tytuł "książki miesiąca". W ten sposób przez cały rok powstaje lista 48 tytułów, spośród których wybranych zostaje pięć najważniejszych pozycji. To te publikacje otrzymują tytuł "Książki roku".

Więcej o nagrodzie i relacja z wydarzenia w niedzielę 27 stycznia na antenie Programu 1 Polskiego Radia w audycji "Kultura przed snem" (godz. 22.05-23.00). Zaprasza Magda Mikołajczuk.

Więcej informacji: jedynka.polskieradio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak