X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Ścierański wystąpił w ramach cyklu "Scena Szpilmana - Jedynka Live!"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 21:07
26 lutego odbył się drugi koncert z nowego cyklu kameralnych spotkań z muzyką i artystami z całego świata "Scena Szpilmana – Jedynka Live!". 
Audio
  • "Scena Szpilmana - Jedynka Live!" - Krzysztof Ścierański (Tu jest muzyka/Jedynka)
Krzysztof Ścierański opowiada o podróżach i miłości do gitary.
Krzysztof Ścierański opowiada o podróżach i miłości do gitary. Foto: Wojciech Kusiński/ Polskie Radio

Kameralne, muzyczne spotkania transmitowane są zawsze kilka minut po godz. 20.00 w paśmie "Tu jest muzyka" w Programie 1 Polskiego Radia. Gwiazdą kolejnego wieczoru muzycznego był Krzysztof Ścierański – gitarzysta, kompozytor i aranżer, obchodzący w tym roku 40-lecie pracy artystycznej.

– To jedna z najwybitniejszych postaci polskiej muzyki. Air Condition, Laboratorium, Marek Grechuta, String Connection, Obywatel GC, Grażyna Łobaszewska, Krzak, Edyta Bartosiewicz – to tylko niewielki wycinek wspaniałych twórców, z którymi współpracował. A jeżeli dołączymy do tego wyjątkowe, solowe dokonania? Sam mówi, że najważniejszy jest rytm i sposoby jego realizacji, a pierwszy koncert solowy na basie zagrał w 1982 roku na Festiwalu Solo Duo Trio w krakowskiej Rotundzie – mówił Marcin Kusy z Programu 1 Polskiego Radia. – Towarzyszył gwiazdom, ale nagrywa również wspaniałe płyty solowe, w tym ostatnią "Night Lakes", na której zaprezentował się nie tylko jako basista, ale i bardzo utalentowany gitarzysta – dodał.

We wtorek 21 lutego Krzysztof Ścierański był gościem radiowej Jedynki. Artysta nawiązał do jubileuszu pracy artystycznej oraz zapowiedział nadchodzący koncert i zdradził, jakie niespodzianki przygotował. – Będę grał między innymi na gitarze, która kończy w tym roku 50 lat. To była gitara, która została sprowadzona przez przypadek do Polski. Kupił ją brat Mariana Pawlika, niejaki "Abaj" – Andrzej Pawlik, który grał na tej gitarze w zespole Niebiesko-Czarni. Będą wspomnienia, opowieści i trochę muzyki, która – mam nadzieję – spodoba się Państwu i będzie bardzo dobrze brzmiała – powiedział Ścierański w "Muzycznej Jedynce".

Gospodarzem wieczoru był Marcin Kusy. Koncert transmitowany był na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak