Dzień Węgierski w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 20:00
W piątek 15 marca, w dniu Święta Narodowego Węgier, zapraszamy do słuchania na antenie radiowej Jedynki specjalnych wydań audycji, reportaży, spotkań z gośćmi.
Audio
  • Dzień Węgierski w radiowej Jedynce (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
  • Rozmowa z przewodniczącym parlamentu węgierskiego László Kövérem (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Rozmowa z Anną Butrym, tłumaczką literatury węgierskiej i autorką bloga "Węgierska randka" (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Węgier na polskim tronie (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Polskie Radio

Dzień Węgierski w radiowej Jedynce rozpoczęliśmy już w czwartek, 14 marca, w audycji "Magazyn Bardzo Filmowy". O współczesnym kinie węgierskim mówił filmoznawca z UJ dr habilitowany Grzegorz Bubak. Przypomnieliśmy ponadto fragment rozmowy Joanny Sławińskiej z aktorem Gezą Röhrigiem, który zagrał główną rolę w filmie "Syn Szawła", nagrodzonym Oscarem arcydziele węgierskiego reżysera Laszlo Nemesa. 

W piątek, 15 marca na antenie radiowej Jedynki:

- relacje, rozmowy i materiały reporterskie w pasmach publicystycznych, m.in.: wywiad z przewodniczącym parlamentu węgierskiego László Kövérem w "Sygnałach Dnia". Natomiast całą audycję "Więcej Świata" z Warszawy i Budapesztu poprowadzą Magdalena Skajewska i Piotr Pogorzelski.

- W "Czterech Porach Roku" udaliśmy się w podróż po Polsce śladami węgierskimi i sprawdzimy, czy do języka polskiego trafiły jakieś słowa zapożyczone od naszych bratanków.

- Przez cały dzień na antenie radiowej Jedynki towarzyszyła nam muzyka węgierska a w "Muzycznej Jedynce" gościliśmy artystów z tego kraju. 

- Tematem wieczornej "Eureki" był "Węgier na polskim tronie". Rozmawialiśmy o 11 latach rządów Stefana Batorego.

Zapraszamy do słuchania radiowej Jedynki oraz na naszą stronę internetową.