"Tańczące Eurydyki". Koncert piosenek Anny German

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 11:14
W sobotę (30 marca) w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbył się kolejny koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.
Audio
  • "Tańczące Eurydyki". Koncert piosenek Anny German
Audio
  • "Tańczące Eurydyki". Koncert piosenek Anny German

Tym razem zaprezentowane zostały utwory Anny German - piosenkarki, kompozytorki i aktorki, a z wykształcenia magistra geologii, dysponującej bardzo rzadkim głosem, sopranem lirico-spinto.

Anna German mówiła o sobie: - Śpiew jest dla mnie radością życia. Chciałabym śpiewać całe życie, ale nie tak, by słuchacze mówili: "Co znowu Ona?" lecz: "Aaa, Ona, no to posłuchajmy. Bardzo chciałbym na to zasłużyć".

W trakcie sobotniego spotkania zabrzmiały znane i lubiane przeboje artystki w nowych aranżacjach oraz interpretacjach. Utwory wykonały młode, utalentowane wokalistki, laureatki wielu przeglądów i festiwali: Anna Federowicz, Alicja Sękowska, Izabela Szafrańska, Wiktoria Tracz oraz Judyta Wenda.

Za scenariusz i reżyserię koncertu "Tańczące Eurydyki" odpowiadał Janusz Gast. Opiekę artystyczną nad wydarzeniem sprawował Janusz Kukuła - Dyrektor Teatru Polskiego Radia. Całość programu poświęconego twórczości Anny German zaaranżował muzycznie Marcin Partyka, kierownik zespołu w składzie: Krzysztof Łochowicz (gitary), Piotr Filipowicz (kontrabas) oraz Kuba Szydło (perkusja).


Plakat koncertu "Tańczące Eurydyki" Plakat koncertu "Tańczące Eurydyki"

Dotychczas bohaterami koncertów byli już m.in. Krzysztof Klenczon, bracia Andrzej i Jacek Zielińscy, Czesław Niemen, Łucja Prus, Jonasz Kofta, Henryk Wars, Grzegorz Ciechowski, Kalina Jędrusik, Marek Grechuta i Władysław Szpilman.

Koncert transmitowaliśmy na antenie radiowej Jedynki. Wydarzenie poprowadził Paweł Sztompke z Programu 1 Polskiego Radia. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

(mat.promocyjne/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna German. Z piosenką przez świat

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 10:11
Urodziła się w Uzbekistanie, mieszkała w Kazachstanie, Kirgistanie, a po II wojnie światowej przyjechała do Polski. Ścieżki jej muzycznej kariery zawiodły ją także do Włoch. Wydała płyty w języku polskim, rosyjskim i włoskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Moro: bycie aktorem to zawód wszechstronny

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 13:09
Joanna Moro umiejętnie godzi rolę matki i żony z pasją, w której się realizuje, jaką jest aktorstwo. Opowiada o tym, jak wszechstronny jest jej zawód i na jakie trudności natrafiła wcielając się w rolę Anny German.
rozwiń zwiń