X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wspólna Europa". Nowy cykl audycji w radiowej Jedynce związany z 15. rocznicą wstąpienia Polski do UE

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 18:36
Od zawsze czujemy się jej częścią, cieszymy się poczuciem wspólnoty, celebrujemy 15-lecie wstąpienia do Unii Europejskiej. Ale czy rzeczywiście dobrze znamy się nawzajem? Co myślą o Francuzach Niemcy i Hiszpanie, a co o Anglikach my – Polacy? Jak często kierujemy się stereotypami, czy znamy kulturę, obyczaje, dowcipy i powiedzenia? 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

"Wspólna Europa" to tytuł nowej audycji, która na antenie Programu 1 Polskiego Radia pojawi się już w najbliższą niedzielę 28 kwietnia o godz. 17.00. W audycji prezentowane będzie dziedzictwo kulturowe Europy ze szczególnym uwzględnieniem Polski w kontekście obchodów 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Program poprowadzą: Agnieszka Kunikowska i Roman Czejarek. Podczas pierwszego spotkania poruszone zostaną m.in. relacje z Francją.

Cykl pięciu audycji pt. "Wspólna Europa" powstaje we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Omawiane tematy oscylować będą wokół relacji historycznych, społecznych i kulturowych państw Unii Europejskiej. Słuchacze dowiedzą się na przykład, w jaki sposób każde z pokoleń w ciągu minionych 15 lat wykorzystało ten czas dla siebie, dla kształtowania i rozwoju, ale też co wniosło do wspólnej przestrzeni kulturowej i społecznej, czym właściwie Europa oraz wspólnota europejska są dla każdego z nas.

Z indywidualnych historii przeżywania obecności Polski w Unii Europejskiej kształtuje się wspólna pamięć, tradycja, kultura i dziedzictwo narodowe, dlatego m.in. o tym i o swoich osobistych doświadczeniach związanych ze wzajemnymi kontaktami z zagranicznymi sąsiadami opowiedzą zaproszeni goście. Ponadto w audycji pojawią się krótkie quizy SMS dla słuchaczy związane z wiedzą dotyczącą omawianego obszaru kulturowego. Nie zabraknie też anegdot związanych z tematyką poruszanego kraju, muzyki z tego regionu i lapsusów oraz łamańców językowych, których opanowanie nierzadko stanowi prawdziwe wyzwanie. Czasem to, co smakuje Francuzom, niekoniecznie budzi zachwyt Polaków czy Czechów, dlatego pojawią się również zagadki… kulinarne!

Celem audycji jest przede wszystkim pokazanie wartości, jaką jest europejska Wspólnota. Emisja audycji "Wspólna Europa" odbędzie się: 5 maja (wyjątkowo w godz. 14.00-15.00), 12 maja, 19 maja oraz 26 maja w godz. 17.00-18.00.

Audycję sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mat.prom./abi

 

Zobacz więcej na temat: Europa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak