X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Utwory Romana Kołakowskiego w Studiu Piosenki Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 07:00
W sobotę 27 kwietnia w Muzycznym Studiu im. Władysława Szpilmana odbył się kolejny koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Wydarzenie pt. "Przypowieść błękitna" transmitowała radiowa Jedynka.
Audio
Utwory Romana Kołakowskiego w Studiu Piosenki Polskiego Radia
Utwory Romana Kołakowskiego w Studiu Piosenki Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Bohaterem muzycznego wieczoru był Roman Kołakowski - zmarły na początku br. kompozytor, poeta, piosenkarz, gitarzysta oraz tłumacz, reżyser teatralny i estradowy, autor widowisk plenerowych.

W trakcie koncertu poświęconego pamięci Romana Kołakowskiego wystąpili wokaliści i śpiewający aktorzy, w tym studenci lub absolwenci szkół muzycznych i aktorskich: Agata Klimczak-Kołakowska (żona artysty), Agata Grześkiewicz, Bartłomiej Abramowicz, Grzegorz Bukowski i Marcin Kątny.

Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny) oraz Janusz Gast (autor scenariusza i reżyser) wybrali repertuar złożony z najważniejszych kompozycji Romana Kołakowskiego (1957-2019) - m.in. kompozytora, tekściarza, wokalisty i wieloletniego dyrektora artystycznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej (1996-2005).


Plakat koncertu

Roman Kołakowski ukończył polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim, a swoją działalność artystyczną rozpoczął w latach 70. od wykonywania m.in. własnych utworów do tekstów uznanych poetów. Jego debiutancki album pt. "Przypowieść błękitna" ukazał w 1985 roku. W sumie wydał 9 autorskich płyt, ale tłumaczył - również dla innych wykonawców - teksty Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy. Bertolda Brechta, Toma Waitsa, Stinga czy Nicka Cave’a. Napisał "Filozofię dramatu" dla zespołu VooVoo i Trebuniów Tutków czy "Pejzaż mój kochany" dla Kazika.

Prowadzenie - Paweł Sztompke. 

(mat. Promocyjne/ag/kh)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tak, tak… to ja". Koncert przebojów Grzegorza Ciechowskiego w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 18:02
Comiesięczne, tematyczne prezentacje artystów zgromadzonych wokół Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia stały się już tradycją. Tak było również w niedzielę 28 maja, gdy w Studiu im. W. Szpilmana młodzi aktorzy i wokaliści śpiewali utwory Grzegorza Ciechowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Łapiński bohaterem kolejnego spotkania w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 07:48
W sobotę 27 października w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbył się kolejny w tym sezonie koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Bohaterem wieczoru muzycznego pt. "Akompaniator" był Zbigniew Łapiński – muzyk, kompozytor, aranżer i dyrygent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"(Nie) Przejdziemy do historii. Koncert utworów Krzysztofa Klenczona

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 22:00
W sobotę 23 lutego w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbył się drugi w tym roku koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Bohaterem nadchodzącego wieczoru muzycznego był Krzysztof Klenczon - kompozytor, wokalista, legenda polskiego beatu i muzyki rockowej, lider m.in. zespołów: Niebiesko-Czarni, Czerwone Gitary i Trzy Korony.
rozwiń zwiń