X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert "Gramy dla Europy". Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 10:24
30 kwietnia na Błoniach PGE Narodowego odbyło się spektakularne wydarzenie plenerowe z okazji 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej "Gramy dla Europy". W koncercie wzięły udział największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej m.in.: Natalia Szroeder, Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Margaret, Sylwia Grzeszczak, Enej, Golec uOrkiestra, Daria Zawiałow, Muniek Staszczyk, Kortez, Organek. Radiowa Jedynka retransmitowała obszerne fragmenty koncertu. 
Audio
  • Retransmisja obszernych fragmentów koncertu "Gramy dla Europy" (Jedynka)
  • Wrażenia widzów po koncercie "Gramy dla Europy" (Cztery pory roku/Jedynka)
Sylwia Grzeszczak (4P) podczas koncertu Gramy dla Europy
Sylwia Grzeszczak (4P) podczas koncertu "Gramy dla Europy"Foto: PAP/Marcin Obara

Dokładnie 15 lat temu - 1 maja 2004 roku - Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Współpraca polityczna, kulturalna i gospodarcza w ramach UE, przekraczanie granic bez paszportów, modernizacja infrastruktury - to tylko niektóre dowody, że ostatnie lata to naprawdę dobry czas dla Polski. 15 lat to doskonały moment, aby wspólnie cieszyć się z tego sukcesu! Z tej okazji Narodowe Centrum Kultury przygotowało cykl wydarzeń kulturalnych osnutych wokół rocznicy. Jednym z nich jest wielkie widowisko "Gramy dla Europy", współorganizowane z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju, w którym artyści przygotowali muzyczne duety i nieznane dotąd aranżacje ulubionych utworów z ostatniego piętnastolecia.

"Gramy dla Europy"

Na scenie zlokalizowanej na Błoniach PGE Narodowego w Warszawie 30 kwietnia wystąpili m.in.: Lao Che, Zakopower, Natalia Szroeder, Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Margaret, Sylwia Grzeszczak, Enej, Golec uOrkiestra, LemON, Daria Zawiałow, Muniek Staszczyk, Bovska, Kortez, Organek, O.S.T.R., The Dumplings, Katarzyna Cerekwicka, Mateusz Ziółko, Bedoes, Gromee, IRA, Atom String Quartet. Podczas wydarzenia w etiudzie opartej o mit porwania Europy wystąpiła także formacja teatralna Art Color Ballet wykorzystująca performance, body painting i taniec.

Spektakularnym wizualizacjom i animacjom 3D prezentowanym na wielkoformatowych ekranach towarzyszyły pokazy akrobacji powietrznej. Animacje 3D i narracja prowadzona przez gospodarzy koncertu Marcelinę Zawadzką i Tomasza Wolnego dotyczyły obecności Polski w Unii Europejskiej.

Punktualnie o północy - czyli dokładnie w 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej - uroczyście, symbolicznie odliczano od 28 do 1. Każda liczba wybrzmiała w języku innego kraju Europy i oznaczała kolejność wchodzenia do struktur Unii. W finale koncertu został wykonany fragment Hymnu EU - "Oda do radości" z udziałem muzyków młodego i starszego pokolenia, artystów reprezentujących różne gatunki i style muzyczne, chór, DJ, składy rockowe, klasyczne i dęte.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprasza również na Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE)! Od 10 do 12 maja wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć, dotknąć i poznać projekty naszych polskich beneficjentów, którzy zaoferują zniżkowe lub darmowe wejścia do swoich placówek. Weekend DOFE jest największym wydarzeniem prezentującym projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. Więcej informacji na: www.dniotwarte.eu. Projekt współfinansowany z Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Narodowe Centrum Kultury.
Partnerzy: Telewizja Polska, Polskie Radio, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Teatr Wielki - Opera Narodowa, Muzeum Łazienki Królewskie.

Koncert odbył się w ramach obchodów 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Więcej informacji o obchodach na 15latPolskiwUE.nck.pl

mat.pras./abi/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak