X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XVIII Święto Polskiej Niezapominajki w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2019 20:00
15 maja br. roku, w Święto Polskiej Niezapominajki, Program 1 Polskiego Radia odwiedził Szkołę Podstawową w Świnkowie, której patronem jest redaktor Andrzej Zalewski – wieloletni dziennikarz Polskiego Radia, prezenter pogody w radiowej Jedynce i pomysłodawca wydarzenia. Z kolei w niedzielę 19 maja dziennikarze relacjonowali obchody 18. Święta Polskiej Niezapominajki zorganizowane przez Lasy Państwowe w Jedlni-Letnisku.
Audio
  • Święto Polskiej Niezapominajki w Radiowej Jedynce (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Święto Polskiej Niezapominajki w Radiowej Jedynce (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Święto Polskiej Niezapominajki w Radiowej Jedynce (Ekspres Jedynki)
  • Rozmowa z Jerzym Jackiem Karaszkiewiczem - nadleśniczym Nadleśnictwa Radom - o Święcie Niezapominajki (Czas pogody/Jedynka)
  • Rozmowa z Edytą Nowicką z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu o Święcie Niezapominajki (Czas pogody/jedynka)
  • Rozmowa o ptakach z sokolnikiem Radosławem Sulczyńskim oraz Antonim Ziębą, bajarzem (Muzyczna Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Marek Mierzejewski/Shutterstock

W środę (15.05) w Szkole Podstawowej w Świnkowie pod hasłem "Ocalić od zapomnienia" odbyły się oficjalne uroczystości związane z upamiętnieniem święta zainicjowanego przez patrona szkoły. Izbę pamięci Andrzeja Zalewskiego otwarto w Szkole Podstawowej jego imienia w Świnkowie. Na miejscu był Patryk Michalski.

Relacji przygotowanych przez reportera radiowej Jedynki można było posłuchać w audycjach: "Cztery Pory Roku" (godz. 9.00-12.00) oraz w "Ekspresie Jedynki" (godz. 15.00-18.00) i w serwisach informacyjnych.

Centralne obchody Święta Polskiej Niezapominajki  odbyły się 19 maja w godz. 11.00 - 16.00 w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku. Były to m.in. prezentacje i warsztaty edukacyjne, spotkanie z leśnikami, rywalizacje sportowe oraz koncerty. Przebieg uroczystości relacjonowali prezenterzy pogody Programu 1 Polskiego Radia: Anna Hardej i Maciej Oswald w audycjach: "Czas pogody" oraz w "Muzycznej Jedynce" po godz. 14.00.

_________

Święto Polskiej Niezapominajki zostało zainicjowane w 2002 roku przez Andrzeja Zalewskiego – wieloletniego dziennikarza Polskiego Radia prowadzącego audycję "Ekoradio" i prezentującego autorskie prognozy pogody w radiowej Jedynce. To coroczna akcja edukacyjna, której celem święta jest promocja przyrody i dbałość o środowisko. Akcji przyświeca także idea, że warto zachować od zapomnienia ważnych ludzi, miejsca oraz chwile.

mat.promocyjne/kh/ag/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak