X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

19. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 16:00
Święto radiowego i telewizyjnego teatru odbyły się w dniach 24-27 maja w Sopocie. W konkursie Festiwalu "Dwa Teatry" brały udział 34 słuchowiska i 28 spektakli telewizyjnych. Polskie Radio relacjonowało artystyczne wydarzenia z Trójmiasta na swoich antenach oraz na Portalu PolskieRadio.pl.
Audio
 • (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Wiktoria Gorodecka o magii radiowego teatru (Ekspres Jedynki)
 • Relacja Martyny Podolskiej z Festiwalu Dwa Teatry (Sygnały dnia/Jedynka)
 • Katarzyna Dąbrowska o roli radia w jej życiu (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Relacja z Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie (W samo południe/Jedynka)
 • O słuchowiskach festiwalu (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Piotr Salaber mówi o utworach napisanych dla Teatru Polskiego Radia (Sobota z Jedynką)
 • Relacja Doroty Kołodziejczyk z Festiwalu Dwa Teatry (Sobota z Jedynką)
 • Relacja Martyny Podolskiej z sopockiego festiwalu (Polska i Świat/Jedynka)
 • Wojciech Mecwaldowski o spektaklu "Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy" (Czas pogody/Jedynka)
 • Halina Łabonarska o nagrodzie i festiwalu (Niedziela z Jedynką)
 • Serwis informacyjny
 • Martyna Podolska rozmawia z twórcami spektaklu "Aszantka" aktorką Pauliną Gałązką i reżyserem Jarosławem Tumidajskim (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Anna Stempniak rozmawia z realizatorem dźwięku Andrzejem Brzoską (Cztery pory roku/Jedynka)
Dwa Teatry
Dwa TeatryFoto: M. Rebzda

Festiwalowe prezentacje odbywały się w Sopocie, a także w Gdyńskim Centrum Filmowym i w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Rok Gustawa Herlinga-Grudzińskiego ucczony został wydarzeniem "Dwa Teatry czytają Herlinga". Jego opowiadania przypominali znakomici aktorzy. Nie zabrakło także spotkań z gwiazdami i wydarzeń związanych z rocznicami Stanisława Wyspiańskiego, Witolda Gombrowicza i Stanisława Ignacego Witkiewicza.

W tym roku Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia uhonorowani zostali Halina Łabonarska i Jan Englert. Gala zamknięcia Festiwalu – połączona z wręczeniem nagród – odbyła się w poniedziałek 27 maja o godz. 19.00.

Nowością tegorocznego Festiwalu była emisja utworu nagrodzonego Grand Prix w konkursie radiowym. Odbyła się ona zaraz po zakończeniu gali – po godzinie 21.00 na antenie radiowej Jedynki. Równocześnie widzowie telewizyjnej Jedynki mogli obejrzeć spektakl uhonorowany Grand Prix w kategorii spektakli TV.

Radiowa Jedynka obszernie zapowiadała festiwalowe wydarzenia już od 13 maja – w audycjach: "Cztery Pory Roku", "Ekspres Jedynki" i "Kulturalna Jedynka".

W trakcie Festiwalu na antenie Programu 1 Polskiego Radia nie zabrakło relacji z Sopotu, ale również rozmów z twórcami i organizatorami (m.in. wywiad z Dyrektorem Teatru Polskiego Radia i Festiwalu "Dwa Teatry" Januszem Kukułą w sobotę 25 maja w "Sygnałach Dnia" o godz. 7.40).

Specjalne wejścia z Trójmiasta pojawiły się również w audycjach: "Sobota z Jedynką, "Polska i Świat", "Czas pogody" i "Niedziela z Jedynką".

Ponadto Portal PolskieRadio.pl przygotował specjalny serwis dwateatry.polskieradio.pl. Działa on od 24 maja.

Festiwalowi towarzyły spotkania z gwiazdami – aktorami i reżyserami teatru radiowego i telewizyjnego oraz spotkania z reportażem.

Organizatorami Festiwalu są: Polskie Radio S.A. i Telewizja Polska S.A. Natomiast współorganizatorami: Samorząd Województwa Pomorskiego oraz miasta Sopot, Gdynia i Gdańsk.

>>> Rozmowa z dyrektorem Teatru Polskiego Radia - Januszem Kukułą


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak