Radiowa Jedynka na 24. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 07:55
24. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach trwał w dniach 4-6 lipca. Odbyły się audycje na żywo, spotkania z gwiazdami, koncerty i najciekawsze spotkania teatralne sezonu. Specjalne relacje z wydarzenia przeprowadzili dziennikarze radiowej Jedynki.
Audio
 • Relacja z 24. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach cz. 2. (Muzyczna Jedynka)
 • Relacja z 24. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach cz. 1. (Muzyczna Jedynka)
 • Międzyzdroje - rozmowa z Piotrem Szwedesem o spektaklu "Samoobsługa" - M. Podolska (Ekspres Jedynki)
 • Międzyzdroje - rozmowa z Arturem Duszyńskim, dyrektorem Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach i organizatorem Festiwalu Gwiazd - S. Bieńczycka (Lato z Radiem)
 • Międzyzdroje - rozmowa z aktorem Mikołajem Roznerskim - M. Podolska (Lato z Radiem)
 • Międzyzdroje - rozmowa z pisarką Katarzyną Grocholą - M. Podolska (Lato z Radiem)
 • Międzyzdroje - rozmowa z burmistrzem Mateuszem Bobkiem - S. Bieńczycka (Lato z Radiem)
 • Krzysztof Gosztyła o swoim podejściu do "gwiazdorstwa" (Kultura przy kawie/Jedynka)
 • Krystyna Tkacz o mistrzach, z którymi pracowała (Kultura przy kawie/Jedynka)
 • Jarosław Jakimowicz o swojej historii związanej z Festiwalem Gwiazd w Międzyzdrojach (Kultura przy kawie/Jedynka)
 • Relacja Marcina Kusego z Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach
Międzyzdroje
MiędzyzdrojeFoto: Shutterstock

Znani reporterzy i komentatorzy radiowej Jedynki nie tylko relacjonowali przebieg całej imprezy, ale także na festiwalowych arenach dyskutowali z jej twórcami i animatorami, prowadzili otwarte spotkania z gwiazdami, pełnili funkcję gospodarzy recitali i koncertów muzycznych, uczestniczyli w warsztatach artystycznych. Istotna rola przypadła też zespołowi Teatru Polskiego Radia, który zaprezentował m.in. "Wielką improwizację" Janusza Zaorskiego, czyli słuchowisko uhonorowane Grand Prix Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2019". Polskie Radio ma również swój udział w działaniach programowych poświęconych nieodżałowanemu Stanisławowi Barei, którego 90. urodziny są jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tegorocznego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

Tematy związane z 24. odsłoną tej barwnej i ważnej dla polskiego życia kulturalnego imprezy są szeroko poruszane na czołowych antenach Polskiego Radia. I tak Program 1 zorganizował w Międzyzdrojach swoje studio plenerowe, z którego w piątek 5 lipca Marcin Kusy poprowadził "Muzyczną Jedynkę” (godz. 13.00-15.00) w całości poświęconą festiwalowi. Tego dnia relacja Martyny Podolskiej z festiwalowych wydarzeń pojawiła się również w ramach "Ekspresu Jedynki" (ok. godz. 15.30). W sobotę 6 lipca o festiwalu rozmawiali: "Kultura przy Kawie" oraz "Lato z Radiem", zaś w niedzielę 7 lipca zaprosilismy na wieczorną audycję "Kultura przed snem". Niezależnie od tych audycji, problematyka festiwalowa obecna jest w codziennych serwisach radiowej Jedynki.

mat.promocyjne/kh/DS

 

Zobacz więcej na temat: Międzyzdroje