Muzyczny niezbędnik lata - premiera płyty - "Lato z Radiem Festiwal 2019"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 13:13
Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Brodka, Kortez, Smolik, Nosowska, Sławek Uniatowski, Perfect i wielu innych artystów będzie można posłuchać na płycie "Lato z radiem Festiwal 2019", która ukaże się w sprzedaży 5 lipca. Album to muzyczna esencja rozpoczętego 28 czerwca w Zakopanem festiwalu "Lata z Radiem". Na płytę składają się utwory artystów, którzy zagrają na największym wydarzeniu muzycznym Polskiego Radia. Album będzie można kupić w sklepach muzycznych, na stronie sklep.polskieradio.pl oraz w czasie kolejnych koncertów w Pucku, Stalowej Woli i Krakowie.
Płyta Lato z Radiem Festiwal 2019
Płyta Lato z Radiem Festiwal 2019Foto: Polskie Radio

Tegoroczny festiwal "Lata z Radiem" rozpoczął się 28-29 czerwca w Zakopanem i przyciągnął tłumy fanów ambitnej muzyki. Wystąpili KAYAH, Krzysztof Zalewski, Sławek Uniatowski, Włodek Pawlik, Chopin University Big Band, Hanka Rybka, Kapela ze Wsi Warszawa, Warszawskie Combo Taneczne. To właśnie w stolicy Tatr można było przedpremierowo nabyć fonograficzną wizytówkę festiwalu – płytę "Lato z radiem Festiwal 2019", która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

To płyta ważna, przebojowa, znaleźli się na niej artyści niebanalni, którzy cały czas nas zaskakują, wciąż mają coś do powiedzenia, a nade wszystko piszą fantastyczną muzykę. Na żywo będzie można ich posłuchać w czasie festiwalowych koncertów – mówi Marcin Kusy, szef muzyczny radiowej Jedynki, który odpowiada za wybór utworów na płytę. – Na program Festiwalu "Lata z Radiem" wpływ mają wszystkie anteny Polskiego Radia i na tej płycie to słychać – dodaje.


Okładka płyta "Lato z Radiem festiwal 2019" Okładka płyta "Lato z Radiem festiwal 2019"

 

Album "Lato z radiem Festiwal 2019" to muzyczna wizytówka festiwalu oraz artystycznej jakości anten Polskiego Radia. Od muzyki korzeni po alternatywny pop, od rocka po jazz i muzykę klasyczną oraz filmową. Festiwal to koncertowe premiery, zaskakujące artystyczne spotkania, ale również mnóstwo muzycznych wspomnień i wzruszeń. Nie zabraknie ich w czasie kolejnych festiwalowych dni, kiedy wystąpią jeszcze m.in. Daria Zawiałow, Perfect, Kortez, Nosowska, Smolik, Barbara Wrońska, Kapela ze Wsi Warszawa, Julia Pietrucha, Muniek Staszczyk, Skubas, Sławek Uniatowski i Chopin Univeristy Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy.

Jednym z utworów na albumie jest "Ludzie niepowszedni" zespołu Perfect, który pochodzi z płyty "Muzyka" wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Piosenka "Ludzie niepowszedni" to moja kompozycja, do której tekst napisał Jacek Cygan. Jest ona dla nas utworem wyjątkowym i specjalnym. Ze względu na instrumenty wykorzystane w nagraniu rzadko wykonujemy ją na koncertach plenerowych. Jacek napisał tekst dedykując go zmarłej Marii Czubaszek, a na saksofonie solo nagrał z nami nasz przyjaciel Henryk Miśkiewicz - opowiada Darek Kozakiewicz z zespołu Perfect.Mamy sentyment do tras „Lata z Radiem” i zwłaszcza do od lat niezmiennej „Polki Dziadek”. Do zobaczenia na koncercie „Lato z radiem Festiwal 2019” w Stalowej Woli – dodaje.  

 

Track lista płyty "Lato z radiem Festiwal 2019" (Wydawca: Agencja Muzyczna Polskiego Radia):

 

 1. Polka Dziadek- Sygnał Lata z Radiem - Smolik remix
 2. Krzysztof Zalewski - Kurier
 3. Daria Zawiałow- Na Skróty
 4. Kortez - We dwoje
 5. Brodka- Varsovie (Unplugged)
 6. Perfect- Ludzie niepowszedni
 7. Julia Pietrucha - Nie Potrzebujemy Nic
 8. Uniatowski- Honolulu
 9. Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy - Samba Del Gringo
 10. Kayah - Dawaj w długą
 11. Smolik/Kev Fox - On The Quiet
 12. Kapela ze Wsi Warszawa - Bida Blues
 13. T.Love - Blada
 14. Barbara Wrońska - Nieustraszeni
 15. Skubas - Nie Mam Dla Ciebie Miłości
 16. Nosowska -  Ja Pas

 

Po sukcesie pierwszych koncertowych dni „Lato z radiem Festiwal 2019” w Zakopanem, kolejna okazja na posłuchanie artystów z płyty już 19-20 lipca w Pucku, 9-10 sierpnia w Stalowej Woli oraz podczas wielkiego finału 30-31 sierpnia w Krakowie. W czasie koncertów będzie można nabyć płytę „Lato z radiem Festiwal 2019” oraz spotkać artystów, zdobyć autograf. Szczegóły koncertów na www.latozradiem.pl

 

Płyta "Lato z radiem Festiwal 20019" do kupienia tutaj:

https://sklep.polskieradio.pl/pl/p/Lato-z-Radiem-Festiwal-2019CD/1117  

 

Oficjalny fan page "Lata z radiem":

www.facebook.com/polskieradiolatozradiem

 

Link do teledysku Perfect "Ludzie Niepowszedni" z albumu „Muzyka”: https://www.youtube.com/watch?v=Eo2mv2j9IDI

 

Okładkę płyty w wysokiej jakości, informację w PDF oraz zdjęcia artystów z koncertu "Lato z radiem Festiwal 2019" w Zakopanem w dużej rozdzielczości można pobrać tutaj:

https://we.tl/t-gQ1hc7Sxhu

 

Kontakt dla mediów i akredytacje:

Krystian Cieślak
Samodzielny Specjalista ds.
Promocji i Public Relations
tel.
+48 22 645 30 13

e-mail: krystian.cieslak@polskieradio.pl

Joanna Rachoń
Kierownik Działu Public Relations
tel.
+48 22 645 92 86

e-mail: joanna.rachon@polskieradio.pl

Agencja Promocji
Polskie Radio SA

Al. Niepodległości 77/85 | 00-977 Warszawa

www.polskieradio.pl

 

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak