X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Audycje poświęcone 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 10:36
Z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wszystkie anteny Polskiego Radia przygotowały specjalne audycje poświęcone jednemu z najważniejszych zrywów zbrojnych w historii naszego kraju, a Portal PolskieRadio.pl dodał nowe treści w serwisie specjalnym poświęconym Powstaniu.
Audio

63 dni walki. 63 dni wolności. 63 dni tragedii. W związku z 75. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego Portal PolskieRadio.pl zaprasza na stronę serwisu specjalnego: powstaniewarszawskie.polskieradio.pl.

Zaprezentowana w nim została – za pomocą multimedialnego kalendarium – historia Powstania dzień po dniu. – Są też setki archiwalnych dźwięków ze wspomnieniami uczestników walk oraz filmy, w których razem z ekspertami z Muzeum Powstania Warszawskiego przedstawiamy najważniejsze wydarzenia tamtych dni. Schodzimy do kanałów, zdobywamy PAST-ę i Dworzec Gdański, jesteśmy w miejscu nadania pierwszej audycji powstańczej radiostacji "Błyskawica", śledzimy zrzuty aliantów na Warszawę, odwiedzamy miejsce eksplozji czołgu-pułapki i desantujemy Czerniaków. Na interaktywnej mapie pokazujemy zmiany zasięgu działań powstańców – mówią dziennikarze Portalu.

Po raz pierwszy zaprezentowane zostało niezwykłe nagranie "Pamiętnika z Powstania Warszawskiego". Sam autor, Miron Białoszewski, przeczytał go na antenie Polskiego Radia w 1981 roku. Na stronach serwisu nagranie dostępne będzie do 2 października br.

Temat rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zdominuje w czwartek 1 sierpnia ramówkę Jedynki. O godz. 6.00 Karolina Rożej i Mateusz Drozda poprowadzili specjalne wydanie "Sygnałów dnia" z Muzeum Powstania Warszawskiego. W audycji poruszono powstańcze tematy i pojawili się specjalni goście – uczestnicy walk oraz: dr hab. Andrzej Zawistowski, Jan Ołdakowski – dyrektor MPW i dr Szymon Niedziela – kierownik Działu Ekspozycji MPW, Piotr Legutko – dyrektor TVP Historia i dr historii Katarzyna Utracka.

Z tego samego miejsca zabrzmiała również audycja "Lato z Radiem" (godz. 9.05-12.00), którą poprowadziła Agnieszka Kunikowska. W programie m.in. relacje reporterskie Małgorzaty Raduchy oraz goście, w tym m.in. Michał Fogg – wnuk Mieczysława, słynnego piosenkarza.

Ponadto rocznicowe relacje z obchodów pojawiły się w "Ekspresie Jedynki" i "Eurece" Artura Wolskiego w materiale o służbach medycznych w Powstaniu Warszawskim. W audycji rozmowa m.in. z dr Haliną Jędrzejewską, ps. Sławka – sanitariuszką w Powstaniu, dziś lekarką i działaczką kombatancką.

Po godz. 20.00 odbyła się relacja z pl. Piłsudskiego z koncertu "(Nie)zakazane piosenki".


. .
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak