X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Audycje specjalne, relacje, dyskusje w studiu. Obchody 15 sierpnia w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 11:21
Z okazji zbliżających się obchodów Święta Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny radiowa Jedynka przygotowała audycje specjalne. Na antenie Programu 1 Polskiego Radia pojawiły się m.in. relacje z uroczystości państwowych i kościelnych z całej Polski. Goście w studiu dyskutowali o historycznych i kulturowych aspektach tych ważnych dla Polaków sierpniowych świąt.
Audio
Próba defilady Wierni Polsce, 10 bm. w Katowicach. 15 bm. z okazji Święta Wojska Polskiego.
Próba defilady "Wierni Polsce", 10 bm. w Katowicach. 15 bm. z okazji Święta Wojska Polskiego.Foto: PAP/Andrzej Grygiel

O godz. 9.30 w audycji „Czas pogody” wyemitowany został reportaż Magdaleny Skawińskiej o profesorze Wojciechu Kurpiku, który od wielu lat sprawuje pieczę nad cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. W reportażu m.in. o tym, jak to się stało, że profesorowi powierzono taką odpowiedzialność. Gościem Zbigniewa Krajewskiego będzie również Gabriela Mościcka – wokalistka i założycielka „Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej”, która opowie o swojej fascynacji dawnymi przebojami. Z kolei Kazimierz Kowalski przypomniał pieśń „Gdybym był młodszy, dziewczyno” w wykonaniu Andrzeja Hiolskiego.

O godz. 10.30 na antenie radiowej Jedynki odbyła się transmisja Mszy Świętej z kościoła garnizonowego w Katowicach z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy. Od godz. 14.00 w „Ekspresie Jedynki” przedstawiono m.in. relacje i transmisje: z defilady wojskowej „Wierni Polsce” w Katowicach, z uroczystości w Ossowie i Radzyminie.

W specjalnym wydaniu audycji „Gdzie jest Pan Cogito?” (godz. 18.00-18.43) Małgorzata Raczyńska-Weinsberg porozmawiała z zaproszonymi gośćmi o „Cudzie nad Wisłą”. Czy rzeczywiście obrona Warszawy w roku 1920 była cudem? A może o losie bitwy przesądził geniusz Marszałka Piłsudskiego? Jaka lekcja płynie dziś dla Polaków z wydarzeń sprzed prawie 100 lat? O tym wszystkim mówili obecni w studiu radiowej Jedynki goście: Minister Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jan Krzysztof Ardanowski oraz prof. Wiesław Wysocki (UKSW).

O godz. 19.00 Artur Wolski zaprosił do wysłuchania audycji „Eureka”, której głównym tematem będzie historia pielgrzymowania. W Polsce pielgrzymki na Jasną Górę wyruszają z wielu miast, by na miejsce dotrzeć na uroczystości 15 sierpnia. Pielgrzymowanie, jak twierdzą socjologowie kultury, zawsze było „oderwaniem się” od codzienności i monotonii dnia powszedniego. Dla pielgrzymów to czas rekolekcji w drodze, głębokiej modlitwy, podziękowania za to, co ich spotyka dobrego i powierzenia Bogu także tego, co stanowi troskę. Pielgrzymowanie jako przejaw religijności znane było już w starożytności. O tym dlaczego nadal pielgrzymujemy, narażając się na szereg niewygód, opowiedzieli: ks. Przemysław Marek Szewczyk i Amudena Rutkowska, antropolog kultury.

mat.promocyjne

Zobacz więcej na temat: Wojsko Polskie religia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak