7. Letni Bieg Piastów. "Lato z Radiem" odwiedziło Szklarską Porębę

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 09:23
Trasy prowadzące przez malownicze Góry Izerskie, biegi krótko- i długodystansowe, zawody dla najmłodszych i konkurencja dla aktywnych spacerowiczów. Uczestników 7. Letniego Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie wspierali dziennikarze radiowej Jedynki.
Audio
  • Historia Polany Jakuszyckiej, relacja Patryka Michalskiego (Ekspres Jedynki)
  • Patryk Michalski o 7. Letnim Biegu Piastów (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Sława Bieńczycka prosto z 7. Letniego Biegu Piastów (Lato z Radiem)
  • Sława Bieńczycka prosto z 7. Letniego Biegu Piastów (Lato z Radiem) cz.2
  • Sława Bieńczycka prosto z 7. Letniego Biegu Piastów (Lato z Radiem) cz.3
  • Relacja Patryka Michalskiego z 7. Letniego Biegu Piastów (W samo południe/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Denis Belitsky

Sobotnią audycję "Lato z Radiem" (godz. 9.00-12.00) ze studia plenerowego z Polany Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie prowadziła Sława Bieńczycka. Dziennikarka radiowej Jedynki wraz z Julianem Gozdowskim (wieloletnim komandorem biegu) i sportowcem Leszkiem Kosiorowskim rozmawiała m.in. o nadchodzących zawodach, o sportowej rywalizacji i o przygotowaniach do biegu. Studio Programu 1 Polskiego Radia odwiedził również przewodnik Zbigniew Głowaczyk, który opowiedział o Górach Izerskich. Leśnik Zyta Bałazy przybliżył historię pobliskich lasów i rezerwatów przyrody, a przedstawiciele GOPR poruszyli temat bezpieczeństwa w górach. W audycji nie zabrakło też przysmaków i tajników kuchni regionalnej. Ponadto w cotygodniowym cyklu "Po pierwsze zdrowie" rozmowa z prof. Henrykiem Skarżyńskim, dyrektorem Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach.

"Letni Bieg Piastów" należy do największych i najwyżej ocenianych przez uczestników biegów górskich w Polsce. Biegacze mają do wyboru trzy trasy na dystansach: 11 km, 21 km i 50 km. Ponadto organizatorzy przygotowali także atrakcje dla najmłodszych, tj. "Bieg Przedszkolaka" oraz "Wyprawę Zucha". Na mecie mali sportowcy otrzymali pamiątkowe medale. Specjalna propozycja czekała również na miłośników spacerów – to dla nich wyruszył "Marsz Nordic Walking".

Relacje z wydarzenia na antenie radiowej Jedynki obecne były już od piątku 23 sierpnia. Patryk Michalski w "Ekspresie Jedynki" (godz. 15.00-17.30) przybliżył historię Polany Jakuszyckiej i opowiedział o ostatnich wydarzeniach w regionie, czyli m.in. o budowie Dolnośląskiego Centrum Sportu. Dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia przebieg rywalizacji relacjonował również w sobotę w audycjach: "Sygnały Dnia", "W samo południe" (12.00-13.00), "Lato z Jedynką" (14.00-15.00) oraz "Polska i Świat" (22.00-22.30), w trakcie której Patryk Michalski podsumował zawody.

 

Więcej informacji: polskieradio.pl/jedynka oraz latozradiem.pl.

 


Czytaj także

Burmistrz Szklarskiej Poręby: zrobienie tutaj zimowych igrzysk olimpijskich ma sens

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 09:59
Wiosną ma ruszyć budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. - Uważam, że realizując inwestycję za blisko 170 mln zł, warto byłoby zadedykować ją jakimś imprezom – powiedział w "Sygnałach dnia" Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby.
rozwiń zwiń