X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poznaliśmy zwycięzców akcji "Moje archiwum"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 17:06
W wielu domowych archiwach na odkrycie wciąż czekają unikatowe eksponaty, które są ważne i cenne nie tylko dla najbliższej rodziny. To z myślą o takich pamiątkach powstała akcja "Moje Archiwum". Wspólnie ze słuchaczami radiowej Jedynki oraz Archiwum Akt Nowych udało się stworzyć niepowtarzalne rodzinne archiwum pełne oryginalnych zdjęć i wyjątkowych wspomnień.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: DKrue/pixabay.com

Spośród wszystkich nadesłanych zdjęć eksponatów, kapituła wyłoniła trzech laureatów akcji przyznając odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Nagrodę za pierwsze miejsce w postaci tygodniowej wycieczki do związanego z historią Polski miejsca w Europie otrzymał Romuald Oziewicz za: zachowanie pamięci o zapomnianych fragmentach polskiej historii w niezwykle bogatym, dobrze zachowanym i opisanym archiwum rodzinnym. Trasa wycieczki autokarowej prowadzić będzie kolejno przez: San Marino, Asyż, Watykan, Rzym, Monte Casino, Fiuggi, Florencję oraz Wenecję. Z kolei nagrodami rzeczowymi w postaci tabletów za drugie i trzecie miejsce doceniono: Michała Michałkiewicza za: wyjątkową pasję w gromadzeniu zbiorów i historii rodzinnych oraz ogromny wkład pracy w zabezpieczenie pamiątek po swoich przodkach oraz Jolantę Śliwińską za: wzruszającą historię oraz troskliwość i pieczołowitość w zachowaniu niezwykłych pamiątek i dokumentów z dalekiej syberyjskiej przeszłości rodziny. Ponadto jury przyznało trzy wyróżnienia.

. .

Kapituła pod przewodnictwem prof. dra hab. Janusza Odziemkowskiego obradowała w składzie: Joanna Chojecka (Z-ca Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych, Mariusz Olczak (Z-ca Dyrektora Archiwów Akt Nowych), Arkadiusz Gołębiewski (reżyser), Radosław Kałużniak (Dyrektor Narodowego Archiwum Cyfrowego), dr Agnieszka Kamińska (Dyrektor Programu 1 Polskiego Radia) oraz Anna Perek-Zaborska (Z-ca sekretarza Programu 1 Polskiego Radia).

- To kolejna akcja, która ma na celu dotarcie do bardzo cennych, wartościowych i nadal nierozpoznanych materiałów archiwalnych, czyli źródeł historycznych, które są przechowywane w przysłowiowych szufladach, w rodzinnych, prywatnych, archiwach - mówiła w "Sygnałach dnia" Joanna Chojecka, Zastępca Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych. - Temat przewodni tego projektu, którego liderem jest Archiwum Akt Nowych, jest bardzo wyjątkowy, tak jak wyjątkowym było 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - dodała.

Kapituła oceniając zgłoszone zdjęcia eksponatów wzięła pod uwagę oryginalność prezentowanego eksponatu lub eksponatów, wartość poznawczą, wielkość prezentowanego zbioru oraz jego rolę w rodzinie.

Więcej informacji oraz galeria konkursowa: mojearchiwum.polskieradio.pl


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak