X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Narodowe Czytanie w Polskim Radiu - audycje, relacje i specjalny serwis internetowy

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 15:50
W tym roku finał Narodowego Czytania odbył się w sobotę 7 września - tradycyjnie w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Tematem były „Nowele Polskie”. Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką dokonali wyboru z ponad stu tytułów zaproponowanych przez Polaków. Autorami tekstów byli: Eliza Orzeszkowa, Maria Konopnicka, Bolesław Prus, Henryk Rzewuski, Stefan Żeromski, Bruno Schulz oraz nobliści Władysław Reymont i Henryk Sienkiewicz. Polskie Radio przygotowało specjalny serwis internetowy poświęcony Narodowemu Czytaniu, a wszystkie anteny publicznego nadawcy transmitowały i relacjonowały finał akcji.
Audio
Narodowe Czytanie. Nowele Polskie
Narodowe Czytanie. Nowele PolskieFoto: www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2019

W serwisie narodoweczytanie2019.polskieradio.pl można zapoznać się z tekstami czytanych w trakcie finału narodowych nowel. - Zaprezentujemy wszystko, co dzieje w Polskim Radiu wokół Narodowego Czytania, przypomnimy też poprzednie edycje. Ponadto w serwisie i na stronie polskieradio.pl dostępna będzie transmisja wideo z Ogrodu Saskiego – poinformowała Izabela Zabłocka z portalu PolskieRadio.pl.

Narodowe Czytanie 2019

 Narodowe Czytanie 2019

W radiowej Jedynce emitowana była główna część wydarzeń w Ogrodzie Saskim. Uroczyste otwarcie wydarzenia przez parę Prezydencką odbyło się o godz. 11.00, ale Program 1 już w porannych godzinach zaprezentował fragmenty nowel w interpretacji aktorów występujących w radiowej interpretacji „Wiedźmina”.

W relacjach w paśmie „Lata z Radiem” (godz. 9.00-12.00) zaplanowano m.in. rozmowy z reżyserem, scenarzystą i aktorami biorącymi udział w przedsięwzięciu oraz widzami. Finał czytelniczego święta poprowadził Marcin Kusy – wicedyrektor i szef muzyczny radiowej Jedynki.

mat. promocyjne

 

Zobacz więcej na temat: literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak