X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radiowa Jedynka na XXV jubileuszowym Festynie Archeologicznym w Biskupinie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 11:38
W sobotę 14 września w ramach audycji "Jedyne Takie Miejsce" radiowa Jedynka odwiedziła mekkę polskiej archeologii - Biskupin. Gośćmi Romana Czejarka byli organizatorzy i uczestnicy jubileuszowego XXV Festynu Archeologicznego. W programie nie zabrakło koncertów, warsztatów tańca, pokazów bitew starożytnych i średniowiecznych. 
Radiowa Jedynka na Festynie Archeologicznym w Biskupinie
Radiowa Jedynka na Festynie Archeologicznym w Biskupinie Foto: Polskie Radio

W sobotniej audycji, nadawanej na żywo z Biskupina w godz. 9.00-12.00, Roman Czejarek spotkał się z organizatorami i uczestnikami Festynu, który z okazji swojego ćwierćwiecza miał przekrojowy charakter i połączył zagadnienia z poprzednich 24. edycji. - Na festynowej scenie zaprezentujemy wątki związane ze starożytnym Egiptem, Grecją i Rzymem. Opowiemy o życiu codziennym ich mieszkańców, ale również o obrządkach pogrzebowych i mumifikacji. Pokażemy, w jaki sposób transportowano bloki piaskowca do budowy piramid. Zaprosimy do oglądania bitwy wczesnośredniowiecznych wojowników, na walki gladiatorów i na pokaz łucznictwa - tak zapowiadali organizatorzy. Były też inscenizacje, koncert grupy Laiminguo z Wilna, warsztaty tańca z Zespołem Muzyki Dawnej Huskarl.

Festyn na dobre wpisał się bowiem w jesienny kalendarz kulturalnych wydarzeń na Pałukach.  


Roman Czejarek Roman Czejarek

W trakcie plenerowej audycji radiowej Jedynki Roman Czejarek porozmawiał m.in. z dr Henrykiem Dąbrowskim - Dyrektorem Muzeum Archeologicznego w Biskupinie oraz dr Andrzejem Ćwiekiem - egiptologiem z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnicy radiowej Jedynki posłuchali rozmów m.in. z Robertem Rupalą - dowódcą Legionu Rzymskiego Rapax, Natalią Bednarczyk ze Stowarzyszenia Wandalowie - Zagroda Wandalska w Kotorowie, czy Dariuszem Lipeckim z Wioski Indiańskiej Huu-Ska Luta.

Ponadto w trakcie audycji Program 1 Polskiego Radia przygotował specjalne animacje i zabawy dla mieszkańców miasta, turystów i uczestników Festynu.

***

Festyn Archeologiczny jest organizowany przez Muzeum Archeologiczne w Biskupinie oraz Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie tegorocznej imprezy w dniach 14-22 września działać będą następujące strefy tematyczne: "Japonia – kraj nie tylko samurajów", "Starożytność", "Indian Summer", "Zrób to sam", "Epoka Kamienia", "Osada na półwyspie", "W początkach państwa polskiego", "Etnografia", "Strefa gier i zabaw", "W pracowni garncarza czyli anatomia naczynia", "Festynowe Lapidarium" oraz pokazy rzeźby w kamieniu. Będzie można wziąć udział w koncertach oraz rejsach: statkiem "Diabeł Wenecki" oraz repliką wikińskiej łodzi "Freya".

Zobacz więcej na temat: Biskupin archeologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak