X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poznaliśmy laureatów Nagród Mediów Publicznych. Jan Ptaszyn-Wróblewski zwycięzcą w kategorii Muzyka

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 23:59
W Teatrze Polskim w Warszawie odbyła uroczysta gala, na której poznaliśmy laureatów Nagród Mediów Publicznych. Kapituły wybrały zwycięzców w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Uroczystość była transmitowana przez radiową Jedynkę. Galę poprowadzili dziennikarze: Ida Nowakowska (TVP2) oraz Marcin Kusy (PR 1 Polskiego Radia).  
Audio
  • Gala wręczania Nagród Mediów Publicznych (Audycja specjalna/Jedynka)
Uroczysta gala wręczenia Nagród Mediów Publicznych
Uroczysta gala wręczenia Nagród Mediów Publicznych Foto: D. Kawka/Polskie Radio

Nagrody Mediów Publicznych wróciły w odświeżonej formule po 11 latach przerwy. Przyznały je trzy instytucje publiczne. Polskie Radio przyznało Nagrodę Mediów Publicznych w dziedzinie muzyki, Telewizja Polska obrazu, a Polska Agencja Prasowa w dziedzinie słowa. Honorowym patronem Nagród jest Rada Mediów Narodowych. Każdy z nagrodzonych otrzymał statuetkę oraz czek na 100 tysięcy złotych.

W kategorii Muzyka szansę na nagrodę mieli: Jan-Ptaszyn Wróblewski, Janusz Prusinowski, Agata Zubel, Marek Moś i Józef Skrzek. Do kapituły w tej kategorii należeli kompozytorka, dyrygentka i była minister kultury i sztuki Joanna Wnuk-Nazarowa (przewodnicząca), kompozytor Krzysztof Penderecki, prezes Związku Kompozytorów Polskich Mieczysław Kominek, kompozytor i multiinstrumentalista Mateusz Pospieszalski oraz wokalistka Krystyna Prońko. 

Zwycięzcę ogłosiła przewodnicząca kapituły Joanna Wnuk-Nazarowa, która po wygłoszeniu uroczystej laudacji, przekazała nagrodę w tej kategorii. Laureatem został Jan Ptaszyn-Wróblewski. 

Kapituła uznała, że laureat dostaje nagrodę za wyjątkową umiejętność łączenia aktywności, za niezwykłą osobowość muzyczną, za bezprecedensową obecność na jazzowej scenie od ponad 60 lat, za kompozycje, które tworzyły i tworzą idiom polskiego jazzu, za budowanie prestiżu polskiego środowiska jazzowego, za 50-letnią pedagogiczną i nieocenioną pracę popularyzatorską prowadzoną od 1970 roku w Polskim Radiu - tak mówiła o nagrodzonym Joanna Wnuk-Nazarowa. 

W kategorii Słowo nominowano Włodzimierza Boleckiego, Andrzeja Horubałę, Antoniego Liberę, Andrzeja Nowaka i Jarosława Marka Rymkiewicza. 

Kapituła postanowiła przyznać Nagrodę Mediów Publicznych Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi. Nagrodę w imieniu laureata odebrał jego syn Wawrzyniec Rymkiewicz. Członkami kapituły byli dziennikarz i krytyk literacki Krzysztof Masłoń, reporterka i pisarka Joanna Siedlecka, dramatopisarz, producent i krytyk filmowy Wojciech Tomczyk, historyk i dziennikarz Piotr Zaremba oraz redaktor naczelny PAP Radosław Gil.

W kategorii Obraz nominowani byli Wojciech Korkuć, Wawrzyniec Kostrzewski, Bolesław Pawica, Zbigniew Rytel i Krzysztof Talczewski. Członkami kapituły byli dziennikarz i komentator sportowy Przemysław Babiarz (przewodniczący), historyk i krytyk sztuki Piotr Bernatowicz, fotografik Adam Bujak oraz dziennikarz Krzysztof Ziemiec.

Dziennikarz Przemysław Babiarz w imieniu członków kapituły wygłosił laudację i przekazał zebranym nazwisko zwycięzcy. W kategorii Obraz nagrodę otrzymał polski reżyser i scenarzysta teatralny i telewizyjny, Wawrzyniec Kostrzewski.  

Wawrzyniec Kostrzewski ma 42 lata, jest synem aktorki Haliny Łabonarskiej. Był kilkakrotnie nagradzany na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie. Wyróżniono go między innymi za adaptację "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w Teatrze Telewizji. 

Pierwszą nagrodę specjalną otrzymał wybitny aktor oraz pisarz - Andrzej Dobosz. Nagrodę wręczył przewodniczący Rady Mediów Narodowych - Krzysztof Czabański. 

Laureatem drugiej specjalnej nagrody został Krzysztof Talczewski, reżyser filmu "Niepodległość". Nagrodzony odebrał statuetkę z rąk prezesa Telewizji Polskiej - Jacka Kurskiego. 

***

Autorem idei ustanowienia Nagród Mediów Publicznych jest Krzysztof Czabański, będący obecnie przewodniczącym Rady Mediów Narodowych. Pomysł narodził się na przełomie 2007 i 2008 roku. K. Czabański, wówczas prezes Polskiego Radia, namówił do wspólnego przyznawania nagród ówczesnego prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego. Krzysztof Czabański podkreśla, że kontynuowanie przyznawania nagród przez Polskie Radio, TVP i PAP wpisuje się w wypełnianie misji mediów publicznych.


nagroda mediów publicznych LOGO_KOLOR.jpg

Nagrody Mediów Publicznych - serwis


IAR/ans


Zobacz więcej na temat: media Polskie Radio TVP PAP
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak