X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magdalena Lechowska i "Tango Polaco" w cyklu koncertów "Scena Szpilmana - Jedynka Live"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 21:33
W piątek 27 września odbył się kolejny koncert z cyklu kameralnych, muzycznych spotkań z artystami z całego świata "Scena Szpilmana - Jedynka Live!". Wydarzenia transmitowane były po godz. 20.00 w paśmie "Tu jest muzyka" w Programie 1 Polskiego Radia. Gwiazdą  koncertu była Magdalena Lechowska – polska wokalistka o latynoskiej duszy.
Audio
  • Magdalena Lechowska i "Tango Polaco" w cyklu koncertów "Scena Szpilmana - Jedynka Live"
Magdalena Lechowska
Magdalena LechowskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Magdalena Lechowska urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii, chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. W Ameryce Południowej artystka miała okazję zaczerpnąć wielu wpływów tradycyjnego śpiewu, które trwale ukształtowały jej muzyczną drogę. Śpiewa m.in. flamenco, bolero, tango, ranczerę i cumbię. Łączy gatunki, różne rodzaje śpiewu i muzyczne temperamenty dwóch kultur. Nie boi eksperymentować się z muzyką współczesną, ale i klasyka nie jest jej obca, ponieważ potrafi wiernie oddać niepowtarzalny, andaluzyjski nastrój śpiewu, o czym słuchacze Programu 1 Polskiego Radia przekonają się już w najbliższy piątek. - Koncert zbiega się z okrągłą rocznicą, ponieważ pod koniec września tango zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO, więc jest to też okazja, aby promować nasze polskie tanga - tak o występie mówiła Magdalena Lechowska w "Muzycznej Jedynce".

W 2015 roku ukazała się debiutancka płyta Lechowskiej zatytułowana „Raices”. Krążek łączy wiele różnorodnych stylów muzycznych, m.in. tango argentyńskie, meksykańską ranczerę, kolumbijską cumbię, kubańskie bolero i flamenco. W ubiegłym roku ukazała się druga płyta artystki „Tango Polaco”. To z kolei propozycja odświeżenia interpretacji najwybitniejszych utworów polskiego tanga w jazzowym wykonaniu z elementami elektroniki. Utwory przede wszystkim z tego albumu zabrzmiały podczas piątkowego koncertu "Scena Szpilmana -Jedynka Live!".

Tango się rozwija. To jest żywy taniec i żywa muzyka. Tango w Polsce idzie tą drogą, którą idzie tango południowoamerykańskie, czyli w stronę elektroniki, elektro neotango, tango nuevo. I ja też próbuję polskie tanga właśnie w ten nurt wciągnąć - dodaje artystka.

Magdalenie Lechowskiej na scenie towarzyszyli: Stanisław Słowiński (skrzypce), Wiesław Ochwat (akordeon) oraz Ignacy Matuszewski (elektronika, aranżacje).

mat. promocyjne

Zobacz więcej na temat: koncerty w Polskim Radiu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak