X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adrianna Godlewska wystąpiła w "Kawiarence Słodkiego Radia Retro"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 13:12
Radiowa Jedynka inauguruje sezon jesienno-zimowy "Kawiarenki Słodkiego Radia Retro". 
Adrianna Godlewska
Adrianna Godlewska Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

W niedzielę 6 października o godz. 17.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbył się koncert nawiązujący do legendarnego cyklu spotkań. Gwiazdą wydarzenia była Adrianna Godlewska, aktorka, mama Agaty, Pauliny i Janka Młynarskich Czuję się zaszczycona, że mogę otworzyć ten sezon Kawiarenki – mówiła artystka na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

Jestem szczęśliwa, ponieważ moje fantastyczne chwile zawodowe i towarzyskie są związane z „Kawiarenką", która wówczas była grana w Studiu im. Witolda Lutosławskiego – wspominała Adrianna Godlewska.

Artystka zapewniała przed koncertem, że program koncertu jest już przygotowany. – Śni mi się po nocach – żartuje Adrianna Godlewska. – Dla mnie najważniejsze jest spotkanie z państwem, którzy przyjdziecie. To jest fantastyczna myśl, ponieważ przychodzicie z pełnym zainteresowaniem – zwróciła się do słuchaczy.

W 1960 r. Adrianna Godlewska ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Aktorka wystąpiła m.in. w „Kronice wypadków miłosnych” Andrzeja Wajdy, „Kłopotliwym gościu” Jerzego Ziarnika i w filmie „Czterdziestolatek. 20 lat później” Jerzego Gruzy. Jest również autorką wspomnień pt. „Jestem, po prostu jestem”.

Podczas kolejnego spotkania nie zabraknie wspomnień o Danucie Żelechowskiej oraz o Janie Zagoździe – twórcach „Słodkiego Radia Retro”. Można było również usłyszeć głosy legendarnych prowadzących. Pojawiły się też anegdoty, ciekawostki i przede wszystkim znakomita polska retro muzyki.

Koncert Programu 1 Polskiego Radia nawiązuje do popularnej audycji emitowanej na antenie radiowej Jedynki przez blisko pół wieku oraz do spotkań w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7, których początki sięgają czerwca 1998 roku.

Spotkanie poprowadzili: Maria Szabłowska i Marcin Kusy. Fragmenty do usłyszenia w audycjach „Słodkiego Radia Retro”. 

Mat.promocyjne/kh

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak