X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jedynka na 39. Rawa Blues Festival

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 07:35
Dwie sceny, ponad 20 koncertów, gala finałowa, warsztaty gitarowe, polskie i zagraniczne gwiazdy bluesa. Rick Estrin & The Nightcats, Irek Dudek, James Blood Ulmer, Lindsay Beaver, Victor Wainwright, The Daniel Castro Band – to między innymi tych artystów 11 i 12 października można było usłyszeć podczas tegorocznego, 39. festiwalu Rawa Blues w Katowicach.
Audio
  • Wywiad z Irkiem Dudkiem (Muzyczna Jedynka)
  • Rick Estrin dla radiowej Jedynki (Muzyczna Jedynka)
  • Rozmowa z Maciejem Lipiną (Muzyczna Jedynka)
  • Rozmowa z Andrzejem Matysikiem (Muzyczna Jedynka)
  • Wywiad z Grzegorzem Kapołką (Muzyczna Jedynka)
  • 39. Rawa Blues Festival. Relacja Kajetana Tłokowskiego (Jedynka w drodze)
  • Marcin Kusy z 39. Rawa Blues Festival (Muzyczna Jedynka, 12.10.2019)
  • Marcin Kusy rozmawia z członkami zespołu Silesian Hammond Group (Muzyczny weekend z Jedynką)
  • Kajetan Tłokowski i Ireneusz Dudek podsumowują 39. Rawa Blues Festival (Noc z Jedynką)
Marcin Kusy i Rick Estrin
Marcin Kusy i Rick EstrinFoto: Andrzej Tłokowski / Polskie Radio

Historia Rawa Blues Festival sięga 1981 r. To jedyny festiwal, na którym występowali wszyscy legendarni artyści polskiego bluesa, a wielu z nich rozpoczynało tu swoją karierę. Do najznakomitszych wykonawców należą: Tadeusz Nalepa, Dżem, Easy Rider, Jan Kyks Skrzek, Irek Dudek, Martyna Jakubowicz i Nocna Zmiana Bluesa. Ponadto przed katowicką publicznością występowali również światowej sławy bluesmani, w tym m.in. Robert Cray, Keb' Mo', JJ Grey & Mofro, Koko Taylor, Nora Jean Bruso, Debbie Davies, Little Charlie & The Nightcats, James Blood Ulmer, Lil' Ed & The Blues Imperials, Big Bill Morganfield i wielu innych.

W piątek 11 października w "Muzycznej Jedynce" pojawili się znakomici goście: Irek Dudek, dyrektor Rawa Blues Festival, wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor i autor tekstów, Grzegorz Kapołka, gitrzysta bluesowy, Andrzej Matysik, dziennikarz muzyczny i popularyzator bluesa, Maciej Lipina, wokalista, gitarzysta i autor piosenek oraz amerykański harmonijkarz i wokalista Rick Estrin. Rozmowy prowadził Marcin Kusy. Zapraszamy do wysłuchania załączonych nagrań.

,

W sobotę 12 października, tuż po północy, w audycji „Jedynka w Drodze” podsumowany został pierwszy dzień festiwalu. Tego samego dnia w "Muzycznej Jedynce" (godz. 14.00-15.00) Marcin Kusy relacjonował przebieg koncertów i wydarzeń towarzyszących 39. Rawa Blues Festival odbywających się w siedzibie NOSPR. Z kolei w „Muzycznym weekendzie z Jedynką” (godz. 16.00-18.00) wicedyrektor Programu 1 Polskiego Radia zapowiedział drugi dzień festiwalu i nadchodzące koncerty w katowickim Spodku. Z soboty na niedzielę, ponownie tuż po północy, Kajetan Tłokowski podsumował całe wydarzenie wraz z obecnym w plenerowym studiu radiowej Jedynki Irkiem Dudkiem.

W 2012 największe międzynarodowe stowarzyszenie bluesowe, The Blues Foundation, przyznało Rawie wyjątkowo prestiżową nagrodę – Keeping The Blues Alive w kategorii „Festival International”. Ponadto od kilku lat tradycją Rawy są liczne wydarzenia towarzyszące, określane mianem „Tygla Kulturalnego”.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem radiowej Jedynki i Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

Mat.promocyjne 

Zobacz więcej na temat: Rawa Blues
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak