X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Tribute to Gary Moore". Wspaniały koncert Jacka Moore'a

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 21:50
4 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Szpilmana w Warszawie zagrał Jack Moore. Gitarzysta, kompozytor i syn legendarnego Gary’ego Moore’a podczas koncertu z cyklu "Scena Szpilmana – Jedynka Live!", zaprezentował repertuar bliski temu, co robił jego ojciec. Artyście na scenie towarzyszył m.in. wokalista Szymon Pejski.
Audio
Jack Moore w ramach Scena Szpilmana  Jedynka Live
Jack Moore w ramach "Scena Szpilmana – Jedynka Live!"Foto: Wojciech Kusiński / PR

Jack Moore jest niespełna 32-letnim, niezwykle utalentowanym gitarzystą. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim ojciec, Gary Moore –  wokalista, multiinstrumentalista i wirtuoz gitary. Muzycy przez wiele lat występowali razem, grając koncerty na całym świecie. Jack Moore występował m.in. z Otisem Taylorem oraz z zespołami: Deep Purple i Thin Lizzy, z którym karierę zaczynał jego ojciec. Na co dzień współtworzy grupę Cassie Taylor, realizując jednocześnie liczne autorskie projekty muzyczne.

Koncert Jacka Moore'a w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Szpilmana Koncert Jacka Moore'a w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Szpilmana

Jack Moore, młody, bardzo utalentowany muzyk, postanowił uczcić pamięć słynnego ojca, grając jego utwory. Oczywiście nie jest to rzecz nowa, kiedy syn przejmuje w pewien sposób schedę po słynnym ojcu, niemniej kto zagra dziś te utwory lepiej? Kto przekaże nam, słuchaczom cząstkę Gary'ego Moore'a i jego muzyki, jeśli nie syn? - mówi Marcin Kusy, wicedyrektor Programu 1 Polskiego Radia i prowadzący koncert z cyklu „Scena Szpilmana - Jedynka Live!”.

Jack Moore podczas koncertu Jack Moore podczas koncertu

Jack Moore nie udaje swojego ojca, wiele z tych klasycznych nagrań ma jego indywidualny sznyt. Sam zresztą tworzy zupełnie inne piosenki. Jednak gdy chwyta za gitarę i zaczyna grać Parisienne Walkways, Still Got The Blues czy Where Are You Now?, przypomina nam po prostu o tym, co budowało wielką blues rockową historię - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania z koncertu.

Do tej pory w ramach cyklu kameralnych, muzycznych spotkań z artystami z całego świata „Scena Szpilmana Jedynka Live!” wystąpili: João de Sousa, Krzysztof Ścierański, Vanesa Harbek, Alicja Majewska, Piotr Baron, Jary Oddział Zamknięty, Magdalena Lechowska oraz trio jazzowe z projektem „Chopin na strunach”.

***

Tytuł audycji: Tu jest muzyka

Data emisji: 4.11.2019

Godzina emisji: 20.05

Mat.promocyjny / DS

Zobacz więcej na temat: koncert
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak