Przeboje Ryszarda Poznakowskiego w nowych aranżacjach. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 11:43
Znane i nucone od lat piosenki Ryszarda Poznakowskiego dostały nowe życie. Zaśpiewali je młodzi wokaliści i aktorzy w przedstawieniu "Znamy się tylko z widzenia". Na widowni zrobiło się energetycznie i przebojowo. Niektórzy przypomnieli sobie dawne przeboje, dla innych było to nowe odkrycie.
Audio
  • Koncert piosenek Ryszarda Poznakowskiego (Jedynka)

W trakcie koncertu wystąpili młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy: Sylwia Banasik, Natalia Skorupka, Aga Twarowska, Filip Mizia i Kamil Owczarek. Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny) oraz Janusz Gast (reżyser i autor scenariusza) wybrali repertuar złożony z najważniejszych kompozycji Ryszarda Poznakowskiego - wybitnego kompozytora muzyki popularnej, aranżera i instrumentalisty, członka zespołów: Czerwono-Czarni, Wiatraki i Trubadurzy, a także artysty solowego.

To właśnie spod ręki Poznakowskiego wyszły takie niezapomniane przeboje, jak "Mały książę", "Trzynastego", "Bądź dziewczyną moich marzeń", "Pozwólcie śpiewać ptakom", "Nie przynoś mi kwiatów, dziewczyno", czy właśnie "Znamy się tylko z widzenia".

Całość programu poświęconego artystycznemu dorobkowi bohatera wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka - liderujący zespołowi Jobers.

Koncert odbył się w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia w sobotę (23 listopada) w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana. Wydarzenie transmitowała radiowa Jedynka.


MTJ Wytwórnia Muzyczna/Youtube

 Koncert poprowadziła Anna Will.

mat. promocyjne

Zobacz więcej na temat: Ryszard Poznakowski koncert