X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Swoim "Zbiorem" podbił serca publiczności. Baranovski na "Scenie Szpilmana"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 21:40
Najpierw zrobił "Dym", potem było "Luźno". Każdy kolejny tytuł to było nowe zaskoczenie. Udało mu się stworzyć wyjątkowy "Zbiór" utworów - i tak nazwał swój debiutancki album. Publiczność zgromadzona w środę na wieczornym koncercie z cyklu "Scena Szpilmana – Jedynka Live!" mogła wysłuchać materiału z pierwszej płyty Baranovskiego. 
Koncert Baranovskiego  z cyklu Scena Szpilmana - Jedynka Live
Koncert Baranovskiego z cyklu "Scena Szpilmana - Jedynka Live"Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Pod pseudonimem "Baranovski" kryje się Wojtek Baranowski – wokalista, kompozytor, producent, autor tekstów, gitarzysta i pianista, finalista The Voice Of Poland oraz muzyk związany m.in. z grupą Xxanaxx. Od stycznia 2018 roku Baranovski działa na własny rachunek z autorskim projektem muzycznym, znanym już doskonale z przebojowych singli oraz licznych występów na najważniejszych koncertowych i festiwalowych scenach w Polsce, na czele z Open’erem, Męskim Graniem, Orange Warsaw Festival i Olsztyn Green Festival. Potwierdzeniem dotychczasowych sukcesów Baranovskiego jest nominacja do tegorocznych „Fryderyków” w kategorii „fonograficzny debiut roku”.

Artysta w rozmowie z Ulą Kaczyńską wspominał m.in. prace nad krążkiem Hasło „Zbiór” było asekuracyjne – przyznał Baranovski. W razie gdyby okazało się, że piosenki się nie „zespoiły”, mógłbym powiedzieć, że z założenia miały być inne, różne i eklektyczne, ale faktycznie to, co czuję wobec nich, to kolekcja najważniejszych piosenek. Nie najważniejszych momentów w życiu, ale najważniejszych piosenek i chyba jeśli mogę tak powiedzieć najważniejszych „dzieł” – mówił. 

źródło: Oficjalny profil Baranovskiego/Youtube

"Zbiór" to 10 przebojowych piosenek zaśpiewanych po polsku. Na krążku znalazły się wszystkie dotychczasowe single Baranovskiego ("Dym", "Luźno", "Zbiór", "Czułe miejsce") oraz prezentowane wcześniej piosenki "Hey" i "Mamo", choć ta ostatnia w zupełnie nowej aranżacji. Za produkcję płyty odpowiadają: Baranovski i Michał Wasilewski, znany jako ATARI WU, czyli połowa duetu Xxanaxx. Bardzo cieszy mnie opinia, że płyta mimo wszystko jest spójna. To dało mi pewność, że się udało. Co się dalej wydarzy? Nie jestem w stanie tego przewidzieć, ponieważ to wszystko jest w rękach ludzi, słuchaczy, recenzentów i dziennikarzy. Ja już swój cel osiągnąłem i jestem bardzo szczęśliwy dodaje artysta. Cała rozmowa Uli Kaczyńskiej z artystą do obejrzenia tutaj.

Koncert Baranovskiego prowadzili: Ula Kaczyńska i Marcin Kusy. Radiowa Jedynka transmitowała wydarzenie w audycji "Tu jest muzyka". Z kolei transmisja wideo była dostępna na polskieradio.pl oraz stronie internetowej Jedynki. 


Mat.promocyjne/kh/ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zbiór"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 12:50
Płyta zatytułowana "Zbiór" to zwieńczenie długoletniej pracy Baranovskiego nad materiałem idealnym, który w pełnej krasie prezentuje jego umiejętności jako autora piosenek, wokalisty i producenta.
rozwiń zwiń