X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Akcja "Choinki Jedynki". Zebraliśmy ponad 80 tys. złotych!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 18:43
Punktualnie o godz. 17.30 zakończyliśmy licytacje przedmiotów w ramach akcji "Choinki Jedynki", która już po raz osiemnasty została zorganizowana przez Program 1 Polskiego Radia. Dzięki szczodrości i wielkim sercom naszych słuchaczy zebraliśmy łącznie 80.189 zł.
Audio
Podarunek Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy
Podarunek Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-DudyFoto: Łukasz Kowalski / PR

Od 2007 roku - w ramach akcji charytatywnej "Choinki Jedynki" - zbieramy fundusze na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", a od 7 lat, także na rzecz wskazanej przez tę Fundację, drugiej organizacji pożytku publicznego. W tym roku jest nią Fundacja "Wspólnota Nadziei" z siedzibą w Więckowicach. Fundacja prowadzi zajęcia terapeutyczne i edukacyjne dla dorosłych autystyków, przede wszystkim dla tych, którzy w dzieciństwie nie mieli szansy otrzymać fachowej pomocy ponieważ jeszcze nie istniała.

80.189 zł dzięki licytacjom

Fundusze zbierane są poprzez licytację prac namalowanych przez dzieci w konkursie plastycznym Programu 1 Polskiego Radia (galeria świątecznych rysunków dostępna jest tutaj>>>) oraz licytację świątecznych prac i przedmiotów przekazanych przez Przyjaciół Jedynki. W tym roku zebraliśmy łącznie 80.189 zł.

- Bardzo serdecznie dziękuje naszym słuchaczom, którzy co roku wykazali się wielkim sercem i wsparli naszą Akcję "Choinki Jedynki". (...) To ogromnie cieszy, ale i buduje wielką więź między Programem 1, który tą akcję organizuje, i Państwem - naszymi serdecznymi przyjaciółmi. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za wierność, wsparcie i wielkie serca - mówiła dyrektor Programu 1 Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

Finał licytacji

Tegoroczne licytacje zakończyliśmy w poniedziałek (9.12) w sposób wyjątkowy, ponieważ pewną niespodzianką. Przygotowaliśmy dodatkową licytację przedmiotów podarowanych przez Przyjaciół radiowej Jedynki. Można było wylicytować m.in. koszulkę i spodenki Łukasza Kubota, w których tenisista grał w tegorocznym Turnieju ATP Finals w Londynie, czapkę i zdjęcie z autografami Roberta Kubicy czy obraz podarowany przez Agatę Steczkowską - dyrygentkę, pianistkę, kompozytorkę. 

>>>[ZOBACZ] Przedmioty, które wylicytowano

Za najwyższą kwotę 2200 zł wylicytowano cztery wydane tomy (z zaplanowanych dziesięciu) "Dziejów Polski" historyka, sowietologa prof. Andrzeja Nowaka z dedykacją Autora. Tylko dziś w ramach licytacji zebraliśmy łącznie 10.785 zł.

g

W sobotę licytowano prace dzieci i podopiecznych

Z kolei sobota (7.12) była ostatnim dniem, w którym w ramach Akcji "Choinki Jedynki" można było wylicytować rysunki opisujące "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia". Tym razem było to dwadzieścia prac dzieci, które wygrały w konkursie Jedynki i dwanaście prac podopiecznych Fundacji, na rzecz których zbieraliśmy fundusze. Prace zlicytowano za łączną kwotę 18.169 zł.

- Chciałam wam wszystkim podziękować. Każda złotówka, którą daliście na te magiczne obrazki to jest uśmiech cudownych ludzi którzy są z nami, naszych podopiecznych - mówiła prezes Fundacji "Mimo Wszystko" Anna Dymna, chwilę po zakończeniu licytacji.

Pomogli też dorośli

Nasi słuchacze licytowali także w poprzednim tygodniu prace dorosłych Przyjaciół Jedynki. Zainteresowaniem cieszyła się m.in. bombka przekazana przez Małżonkę Prezydenta RP Agatę Kornhauser-Dudę czy szopka solna przekazana przez prezes Fundacji "Mimo Wszystko" Annę Dymną. 

Licytowano również prace m.in. Wandy Kwietniewskiej (piosenkarka, wokalistka zespołu Wanda i Banda), Romana Paszke (żeglarz, kapitan jachtowy, budowniczy jachtów), Karola Strasburgera (aktor teatralny, filmowy i telewizyjny), Roksany Węgiel (zwyciężczyni pierwszej edycji programu rozrywkowego TVP2 "The Voice Kids" (2018) oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci), szczypiornisty Artura Siódmiaka, dziennikarki Marii Szabłowskiej i aktora Jarosława Jakimowicza.

Prace dorosłych Przyjaciół Jedynki wylicytowano za łączną kwotę 51.235 zł.

SERWIS SPECJALNY CHOINKI JEDYNKI>>>

Akcję "Choinki Jedynki" patronatem honorowym objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

.

DS

Zobacz więcej na temat: Choinki Jedynki 2019
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak