"Zebraliśmy ponad 80 tysięcy złotych". Koncertowe podsumowanie Akcji "Choinki Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 19:35
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert podsumowujący Akcję Charytatywną "Choinki Jedynki". W ramach Akcji słuchacze radiowej Jedynki licytowali prace dzieci oraz przedmioty i rysunki znanych osób świata kultury, sportu i rozrywki. W taki sposób udało się zebrać ponad 80 tysięcy złotych.
Audio
  • Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski o akcji "Choinki Jedynki" (IAR)
  • Koncert podsumowujący Akcję "Choinki Jedynki"

Pieniądze trafią do Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji "Wspólnota Nadziei".

Podczas gali podsumowującej XVIII odsłonę "Choinek Jedynki" wręczono upominki dzieciom, których prace wygrały w konkursie Jedynki i były licytowane podczas akcji. Wydarzenie uświetnił też koncert Anny Jurksztowicz z zespołem w świątecznym repertuarze, który był formą podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zebrania pieniędzy dla podopiecznych dwóch fundacji.

- Dziękuję wszystkim darczyńcom, cudownym osobom, które otworzyły się nie tylko darem swojego serca, ale w sposób materialny. To jest bardzo ważne, żeby pomagać nie tylko uśmiechem, ale pomagać realnie tym wszystkim, którzy tego potrzebują, a są często osobami zapomnianymi - mówił podczas koncertu prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski.

First Lady Agata Kornhauser-Duda attends Polish Radio's Choinki Jedynki event Dec 1'2019 Photo 2 by Łukasz Kowalski.jpg
Akcja "Choinki Jedynki". Zebraliśmy ponad 80 tys. złotych!

CZYTAJ TAKŻE: Zobacz, jakie prace licytowano podczas akcji>>>

Licytacja prac

W Akcji "Choinki Jedynki" wzięli udział Przyjaciele Jedynki m.in.:  Wanda Kwietniewska, Nela Mała Reporterka, Roman Paszke, Joanna Racewicz, Artur Siódmiak, Agata Steczkowska, Karol Strasburger, Maria Szabłowska, Roksana Węgiel czy Szymon Wydra. Łącznie udało się zebrać 51.235 złotych.

Prace młodych artystów zlicytowano za 18.169 złotych. Podczas dodatkowego dnia licytacji, słuchacze radiowej Jedynki walczyli o pamiątki m.in. od: Łukasza Kubota, polskiej sztafety 4x400 m kobiet z Mistrzostw Świata, Roberta Kubicy i siatkarskiego mistrza świata Grzegorza Łomacza. Wszystkie przedmioty wylicytowano za sumę 10.785 złotych.

pkur

Czytaj także

"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Wielka zbiórka darów zakończona

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 17:00
W siedzibie Polskiego Radia w Warszawie zakończyła się zbiórka darów dla potrzebujących w ramach akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Do publicznego nadawcy akcja przyciągnęła słuchaczy, którzy odpowiedzieli na apel z różnych rozgłośni. Niedzielna zbiórka to jednak dopiero początek akcji, która potrwa do 23 grudnia. Dary wciąż będą przyjmowane, ale tylko w stacjonarnych punktach.
rozwiń zwiń