Po Puchar w Narciarstwie Alpejskim Amatorów… do Zakopanego!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 09:12
W sobotę, 11 stycznia narciarze z całej Polski zmagali się w pierwszych konkurencjach tegorocznej edycji Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim w Zakopanem.
Puchar Amatorów w Narciarstwie Alpejskim w Zakopanem
Puchar Amatorów w Narciarstwie Alpejskim w Zakopanem Foto: R. Kubaszewski/Polskie Radio

Puchar Zakopanego, ceniony przez społeczność narciarzy-amatorów już od lat, jest obowiązkowym punktem w kalendarzu każdego entuzjasty tego sportu zimowego w Polsce.

Turniej składa się z czterech edycji, rozgrywanych co dwa tygodnie, z czego pierwsze dwie odbędą się 11 i 25 stycznia na terenie Ośrodka Narciarsko-Rekreacyjnego Harenda Zakopane (slalom równoległy, slalom SL), kolejna – 8 lutego - na Kasprowym Wierchu (slalom gigant SG), a finałowa – 22 lutego - na terenie Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa (slalom Gigant SG).

Zawody odbywają się zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym MPA (Mistrzostw Polski Amatorów) oraz PPA (Pucharu Polski Amatorów) Polskiego Związku Narciarskiego. Zawodnicy podzieleni są na kategorie wiekowe i ambitnie walczą o punkty w kolejnych przejazdach. Współzawodnictwo odbywa się w bardzo przyjaznej, często wręcz rodzinnej atmosferze. Zawodnikom entuzjastycznie kibicują zgromadzeni na stoku bliscy znajomi oraz członkowie rodziny.

Każda edycja Pucharu Zakopanego jest nie tylko świetną okazją do towarzyskich spotkań w malowniczej scenerii ośnieżonych stoków narciarskich, ale też do zdobycia trofeów i wygrania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów.

Zawodom dorosłych po raz drugi towarzyszyć będzie w tym roku również Puchar Zakopanego Dzieci, będący promocją oraz reaktywowaniem Szkolnej Ligi Alpejskiej, której ideą jest propagowanie narciarstwa alpejskiego wśród najmłodszych entuzjastów białego szaleństwa. Dodatkowo udział w zawodach wezmą podopieczni Fundacji Handicap Zakopane.

Chętni do wzięcia udziału w pierwszej edycji Pucharu, 11 stycznia, mogli rejestrować swoje uczestnictwo w dniu zawodów w biurze zawodów. Wszystkie szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie https://www.zakopane.pl/pucharzakopanego

Organizatorem Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim są:  Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury. Imprezę współorganizowali: Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, Kasprowy Wierch, Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa oraz MOSiR Zakopane.

Partnerem głównym wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Partnerem sezonu zimowego w Zakopanem zostało Polskie Radio Program Pierwszy.

Mat.prasowe

Zobacz więcej na temat: Zakopane Tatry
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak