IX Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem z radiową Jedynką i Polskim Radiem Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 20:00
W niedzielę (19 stycznia) podczas "Światowego Dnia Śniegu - FIS World Snow Day" w Zakopanem dziennikarze radiowej Jedynki i Polskiego Radia Dzieciom prowadzili audycje na żywo i spotkali się ze słuchaczami w studiach plenerowych przy Górnej Równi Krupowej. 
Audio
  • Rozmowa Patryka Michalskiego z dr Zofią Kiełpińską, naczelnik Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta w Zakopanem (Czas pogody/Jedynka)
  • Rozmowa Patryka Michalskiego z Barbarą Sobańską, byłą dyrektor zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego (Czas pogody/Jedynka)
  • Rozmowa Patryka Michalskiego z Markiem Kotem z Tatrzańskiego Parku Narodowego (czas pogody/Jedynka)
  • Patryk Michalski z Zakopanego (Niedziela z Jedynką)
Przy studiach plenerowych czekać będą nagrody w postaci atrakcyjnych radiowych gadżetów
Przy studiach plenerowych czekać będą nagrody w postaci atrakcyjnych radiowych gadżetówFoto: PR

Wydarzeniu towarzyszyła akcja "Bezpieczeństwo dzieci na stoku zimą", rodzinne animacje oraz radiowe warsztaty. Na wszystkie wydarzenia z Polskim Radiem wstęp był wolny!

W trakcie „Światowego Dnia Śniegu” na całym świecie odbywają się imprezy, których główną atrakcją są zawody sportowe połączone z rodzinnymi aktywnościami. To wyjątkowe, coroczne spotkanie, jest okazją nie tylko do beztroskiej zabawy, ale i edukacji związanej ze śniegiem, sportem i bezpieczeństwem zimą. Globalna akcja jest częścią kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej  "Zabierz dzieci na śnieg", która swoim zasięgiem obejmuje blisko 60 wydarzeń w 27 krajach.

Patryk Michalski w audycji „Czas pogody” (godz. 10.00-12.00) oraz tuż po godz. 13.00 w specjalnych wejściach reporterskich z zakopiańskiego studia dla radiowej Jedynki relacjonował m.in. przebieg „Światowego Dnia Śniegu”.

. 

O godz. 14.00 w Polskim Radiu Dzieciom mogli Państwo wysłuchać "Dziecięcego koncertu życzeń", a tuż po nim audycji „Zapraszamy do stołu” (godz. 15.00-16.00), obie audycje prowadziła Marta Powałowska. Chętni mogli spróbować swoich sił w roli reportera radiowego podczas cieszących się dużym zainteresowaniem dzieci warsztatów reporterskich Julii Rozbieckiej. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom włączyli się do akcji „Bezpieczeństwo dzieci na stoku zimą”, wręczając najmłodszym odblaskowe kamizelki.

Dzieci, które nie mogły wziąć udziału w spotkaniu w Zakopanem, Polskie Radio Dzieciom zaprosiło na swoją stronę polskieradiodzieciom.pl, gdzie śnieg prószy cały czas.

Przy studiach plenerowych na Górnej Równi Krupowej na chętnych do wspólnej zabawy czekały nagrody w postaci atrakcyjnych, radiowych gadżetów!

Podczas „Światowego Dnia Śniegu” zainaugurowany został program „SportLOVE Rodziny” w Zakopanem, którego głównym celem było zachęcanie rodzin do wspólnej aktywności na świeżym powietrzu.

Program 1 Polskiego Radia przez cały sezon zimowy będzie obecny na największych imprezach w Zakopanem. Dziennikarze Jedynki pojawią również się m.in. w czasie VII Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim amatorów, które przeprowadzone zostaną na trzech stacjach narciarskich: Harendzie, Kasprowym Wierchu i Polanie Szymoszkowej. Z radiową Jedynką będzie można też śledzić zmagania zawodników w czasie VI 12h Slalom Maraton – cyklicznych zawodów narciarskich po rekord Polski i 12-godzinnego drużynowego slalomu non-stop na rzecz charytatywnego wsparcia dla sportowców z niepełnosprawnościami.

Mat.promocyjne

 

Zobacz więcej na temat: zima śnieg Zakopane