Kolejne audycje Programu 1 PR już nie tylko na antenie, ale także w internecie!

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 09:38
Od poniedziałku (20 stycznia) odbiorcy Programu 1 Polskiego Radia już nie tylko usłyszą, ale również zobaczą wydłużone rozmowy w kolejnych - poza "Sygnałami dnia" - audycjach: "W samo południe" oraz "Ekspres Jedynki". Technologie zastosowane w nowym multimedialnym studiu radiowej Jedynki umożliwiają kontynuację audycji online poprzez streaming wideo.
Studio radiowej Jedynki
Studio radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

>>>Nowe multimedialne studio radiowej Jedynki

Radiowa Jedynka korzysta z najnowszych technologii, które pozwalają bezpośrednio przesyłać do internetu wszystko, co dzieje się w studiu. Scenografię nowego studia stanowią m.in. 65-calowe monitory służące do wyświetlania treści związanych z realizowaną audycją, co pozwala na realizację treści multimedialnych z rozdzielczością 4K. Całość powstała w oparciu o elementy tradycyjnego studia radiowego. Zastosowanie tych narzędzi pozwala słuchaczom śledzić kolejne spotkania z gośćmi radiowej Jedynki już nie tylko na antenie. Od najbliższego poniedziałku wydłużone rozmowy w magazynie "W samo południe" (godz. 12.15) oraz komentarze ekspertów w "Ekspresie Jedynki" (godz. 15.30) również nadawane będą z multimedialnego studia i udostępniane w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia.


Czytaj więcej
sygnaly.jpg
Kolejny etap rozwoju Programu 1 Polskiego Radia

To kolejny etap długofalowego procesu konsekwentnego rozwoju oferty programowej radiowej Jedynki z wykorzystaniem szeregu zmian technologicznych i koncepcyjnych, wprowadzany przez Dyrekcję Programu 1 Polskiego Radia. W marcu ub.r. na antenie radiowej Jedynki zadebiutowały poranne komentarze ekspertów, popołudniowe "Komentarze dnia" publicystów oraz debaty polityczne po godz. 18.00. Codziennie o północy Jedynka gra również pełną wersję hymnu. W czerwcu ub.r. najstarsza radiowa antena wraz ze startem kultowej audycji "Lato z radiem" w nowej formule zyskała nową oprawę dźwiękową i "jingle" audycji, podkreślające ich charakterystyczny, rozpoznawalny styl.

Ponadto każdego ranka słuchaczy "Czterech pór roku" (godz. 9.00-12.00) witają duety prowadzących: Sława Bieńczycka, Agnieszka Kunikowska, Karolina Rożej, Marzena Kawa, Roman Czejarek, Daniel Wydrych, Grzegorz Frątczak i Piotr Kędziorek. Radiowa Jedynka stawia na równoczesny rozwój dźwięku i obrazu, dlatego adaptacji akustycznej i scenografii wizyjnej poddane zostało również studio emisyjne Programu 1 Polskiego Radia. Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii akustycznych zapewnia niezmiennie wysoką jakość dźwięku audycji nadawanych na żywo oraz zupełnie nową warstwę wizualną i wartość wizyjną prezentowanego obrazu.

Ciąg dalszy rozmów "Sygnałów dnia", "W samo południe" oraz "Ekspresu Jedynki" można oglądać poprzez streaming wideo dostępny na stronie oraz w mediach społecznościowych radiowej Jedynki.

Mat.promocyjne

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak