Zakopiański weekend z radiową Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 12:44
Zakopane zaprosiło na weekend pełen sportowych emocji. W sobotę 25 stycznia VII Puchar Zakopanego Amatorów w narciarstwie alpejskim i początek zawodów o Puchar Świata w skokach, a w niedzielę 26 stycznia 12H Slalom Maraton pod honorowym patronatem i z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.      
Audio
  • Relacja Andrzej Grabowskiego z Zakopanego (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Rozmowa z Małgorzatą Tlałką-Długosz o uprawianiu narciarstwa przez dzieci niepełnosprawne (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Naczelnik Wydziału Turystyki, Sportu i Rekreacji miasta Zakopane Zofia Kiełpińska o Pucharze Amatorów w Narciarstwie Alpejskim (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Prezydent Andrzej Duda otwiera 12H Slalom maraton Zakopane 2020. Zaś jedna z organizatorek Małgorzata Tlałka-Długosz wyjaśnia cel imprezy
  • Przemysław Bolechowski rozmawia z uczestnikami 12H Slalom Maraton Zakopane 2020
  • Kolejna relacja Przemysława Bolechowskiego z Zakopanego. Wrażenia prezydenta Andrzeja Dudy z przejazdu oraz rozmowy z narciarzami (Niedziela z Jedynką)
  • Prezydent Andrzej Duda, Małgorzata Tlałka-Długosz i uczestnicy 12H Slalom Maraton dzielą się wrażeniami z jazdy (Przy muzyce o sporcie/Jedynka)
  • Nowy rekord w 12H Slalom Maraton (Jedynka)
Puchar Zakopanego 2020
Puchar Zakopanego 2020 Foto: mat.prasowe

W sobotę ramach VII Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim na zakopiańskiej Harendzie odbyły się zawody Pucharu Zakopanego Amatorów oraz Pucharu Zakopanego dzieci - Szkolnej Ligi Alpejskiej. Na stoku zobaczyć można również było podopiecznych Fundacji Handicap Zakopane.

Tym razem zawodnicy zmagali się w slalomie specjalnym. Podobnie jak w poprzedniej edycji uczestnicy będą rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych.  


Puchar Zakopanego 2020 Puchar Zakopanego 2020

Pula nagród tegorocznego Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim to ponad 32 tysiące złotych. 

Z kolei w niedzielę ruszył 12H Slalom Maraton 2020 i Mini Slalom Maraton. Wydarzenie objęte zostało Patronatem  Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy, który jest też honorowym Kapitanem Drużyny narciarskiej - czynnie wspierającym zawody.  


Puchar Zakopanego 2020 Puchar Zakopanego 2020

12H Slalom Maraton to cykliczne, charytatywne zawody organizowane od 2015 roku. Ich celem było pobicie rekordu Polski w 12-godzinnej drużynowej jeździe non-stop na nartach po ustawionym slalomie. Dotychczasowy rekord to 698 kilometrów, został ustanowiony w edycji 2019. W 2020 roku doskonałe warunki sprawiły, że ten rekord udało się poprawić. Nowy rekord 720 km będzie czekać na poprawienie przez najbliższy rok.

W tym roku nowy rekord próbowali ustanowić profesjonalni narciarze Mistrzowie i Reprezentanci Polski oraz oraz najlepsi trenerzy i instruktorzy w narciarstwie alpejskim od lat 70-tych do dziś.

Podczas zawodów odbył się również Mini Slalom Maraton Zakopane - impreza towarzysząca. Organizatorzy mini slalomu zaprosili do udziału dzieci, młodzież i dorosłych amatorów narciarstwa oraz osoby z niepełnosprawnością. 

Zawodnicy jeździli na czas po slalomie, by ustanowić rekord trasy. Liczba przejazdów była dowolna, a każdy przejazd wspierał narciarzy z niepełnosprawnością

Relacje z VII Pucharu Zakopanego Amatorów w narciarstwie alpejskim, Pucharu Świata w skokach i 12H Slalom Maratonu można było słuchać w radiowej Jedynce. Impreza zakończyła się po godz. 21.

  


 


Zobacz więcej na temat: Zakopane
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak