Noc Oscarów w Programie 1 Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 14:20
W nocy z niedzieli na poniedziałek (czasu polskiego) w Los Angeles zostaną wręczone najważniejsze nagrody przemysłu filmowego - Oscary. Przebieg ceremonii będziemy na bieżąco komentować w Programie 1 Polskiego Radia. Zapraszamy!
Noc Oscarowa
Noc Oscarowa Foto: Elvira Koneva/shutterstock.com

TU SŁUCHAJ PROGRAMU 1 POLSKIEGO RADIA

92. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej jest dla nas wyjątkowa z tego względu, że o statuetkę Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy walczy polska produkcja "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy. Czy się uda?

O północy z niedzieli na poniedziałek w radiowej Jedynce ruszamy z Nocą Oscarową (będziemy z Państwem do godz. 5.50, czyli do zakończenia ceremonii). Będziemy rozmawiać z przedstawicielami środowiska filmowego - aktorami, twórcami filmowymi, krytykami filmowymi.

Blisko sześciogodzinną audycję poprowadzi dziennikarka filmowa radiowej Jedynki Joanna Sławińska.

Oscarowy wyścig będą podczas naszej Nocy Oscarowej komentować twórcy "Bożego Ciała" (m.in. kostiumograf Dorota Roqueplo czy autor zdjęć Piotr Sobociński i inni). Będą też niespodzianki! Między innymi:

- aktor Rafał Zawierucha, który zagrał w nominowanym w aż 10 kategoriach filmie Quentina Tarantino "Pewnego razu.... w Hollywood",
- Joanna Kulig, gwiazda nominowanej w zeszłym roku do Oscara "Zimnej Wojny" Pawła Pawlikowskiego, 
- Jan A.P. Kaczmarek, laureat Oscara (2005) za muzykę do filmu "Marzyciel" Marca Forstera, 
- Dorota Kobiela-Welchman, której film animowany "Twój Vincent" był nominowany do Oscara (2018),
- aktorka Katarzyna Dąbrowska,
- krytycy filmowi: Dorota Chrobak i Marcin Radomski.

W trakcie Nocy Oscarowej będzie można wysłuchać relacji korespondenta Polskiego Radia z Los Angeles Marka Wałkuskiego oraz posłuchać muzyki filmowej. 

Będziemy także obecni na Instagramie i Facebooku.