X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozdano Złote Mikrofony. Artur Wolski wśród laureatów nagrody

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 21:09
Dziennikarz Programu I Polskiego Radia Artur Wolski został nagrodzony Złotym Mikrofonem za oryginalne w formie, nowoczesne w przekazie i wnikliwe prezentowanie osiągnięć współczesnej nauki. Najważniejszą nagrodę Polskiego Radia otrzymał również dziennikarz Piotr Kędziorek, redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej.  
Artur Wolski
Artur Wolski Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

W Światowym Dniu Radia Polskie Radio przyznało swoje najważniejsze nagrody - Złote Mikrofony. Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśliła, że jest to nagroda dla wyjątkowych radiowych twórców.

Złote Mikrofony przyznawane są co roku osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju oraz popularyzacji radia publicznego. Laureaci reprezentują różne obszary działalności radiowej, takie jak teatr, muzyka, literatura, reportaż, publicystyka i realizacja dźwięku.

Podczas gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie wraz z Arturem Wolskim i Piotrem Kędziorkiem statuetki odebrali: dziennikarze Anna Lisiecka i Róża Światczyńska z radiowej Dwójki, lektor Janusz Szydłowski oraz realizatorzy Anna Kazoń-Regulska i Janusz Graczyk. Honorowy Złoty Mikrofon otrzymał Tadeusz Fredro-Boniecki, przez wiele lat związany z Polskim Radiem.

Uroczystość poprowadzili: Marcin Kusy dyrektor radiowej Jedynki i Beata Kwiatkowska z Programu 2 Polskiego Radia. Tego wieczoru zagrał zespół Jana Młynarskiego i Gaby Kulki - "Młynarski plays Młynarski". Grupa wykonała utwory Wojciecha Młynarskiego, laureata Diamentowego Mikrofonu 2008.

***

Nagroda Złotego Mikrofonu została ustanowiona i po raz pierwszy przyznana w 1969 roku. W tym roku Kapituła wyłoniła siedmioro zwycięzców spośród 33 zgłoszonych kandydatur. Wśród dotychczasowych laureatów są między innymi: Maria Kuncewiczowa, Bohdan Tomaszewski, Jeremi Przybora, Irena Kwiatkowska, ksiądz Józef Tischner, a także zespół autorów i realizatorów powieści radiowej "Matysiakowie".
Z kolei przyznawane okazjonalnie Honorowe Złote Mikrofony otrzymali między innymi Andrzej Markowski, brytyjski muzyk Sting, Edyta Geppert, Leszek Długosz oraz redakcja "Sygnałów Dnia".

Polskie Radio przyznaje też nagrodę Diamentowy Mikrofon, którą honoruje wielkich twórców radiowych za wybitne zasługi i ogromny dorobek artystyczny. W gronie osób wyróżnionych są między innymi: Jan Nowak-Jeziorański, Czesław Miłosz, Krzysztof Penderecki, a także Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach i krakowscy hejnaliści. 

IAR/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak