"Klasyka polskiego dramatu", czyli "Zostań w domu" ze słuchowiskami Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 10:32
Wszystkie anteny Polskiego Radia zmieniają ramówkę i w ramach akcji #zostańwdomu oferują słuchaczom najlepszą kulturę zarówno w polskim, jak i zagranicznym wydaniu. Również w postaci słuchowisk opartych na klasycznych oraz współczesnych tekstach – jak zawsze w mistrzowskich interpretacjach rodzimych gwiazd kina, telewizji, estrady i teatru radiowego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/przemokrzak

Program 1 Polskiego Radia w najbliższych tygodniach przypomni słuchowiska zrealizowane w latach 2008-2009 dla tej anteny w ramach cyklu "Klasyka polskiego dramatu" i w systemie dolby prologic II.

Powstały wówczas takie dzieła, jak m.in. „Dziady” (dwa wieczory), „Kordian”, „Nie-Boska komedia”, „Śluby panieńskie”, „Wyzwolenie” (dwa wieczory), „Iwona księżniczka Burgunda”, „Tango” oraz „Kartoteka”. Kontynuacją tego cyklu była „Wielka klasyka”, w ramach której nagrane zostały: „Damy i huzary”, „Żabusia”, „Niespodzianka”, „Dom otwarty”, „W małym dworku”, „Czwarta siostra”, „Anioł ognisty – rzecz o Słowackim”.

Przypominamy także o znakomitych słuchowiskach, bajkach i legendach dla najmłodszych Polskiego Radia Dzieciom – dostępnych w internecie, odbiornikach DAB+ oraz darmowej aplikacji.

mat.promocyjne

 

 

Zobacz więcej na temat: słuchowisko #zostańwdomu