"Turystyczna Lista Przebojów PL" - stwórzmy listę stu najlepszych atrakcji turystycznych!

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 08:40
W tym roku audycja "Lato z Radiem" nadawana jest z m.in. z miejsc zgłoszonych przez słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia do Turystycznej Listy Przebojów PL. 
Turystyczna Lista Przebojów PL
Turystyczna Lista Przebojów PLFoto: PR/Łukasz Haponiuk

– To przede wszystkim od Państwa zależy, dokąd przyjedziemy – tłumaczy Sława Bieńczycka z ekipy radiowej Jedynki. – Podjęliśmy taką decyzję, widząc, jak dużą popularnością cieszy się nasz turystyczny plebiscyt – mówi. – Mamy nadzieję, że tego lata słuchacze, którzy – jak większość z nas – spędzą wakacje w Polsce, pobiją rekord i zgłoszeń, i oddanych w plebiscycie głosów. Dzięki Państwu Turystyczna Lista Przebojów PL może stać się najcenniejszym, unikatowym i praktycznym zarazem przewodnikiem po najmniej odkrytych zakątkach kraju, ale i tych znanych – zachęca współprowadząca "Lato z Radiem". 

Trasa reporterskich wyjazdów kultowej, wakacyjnej audycji "Lato z Radiem" obejmie kilkadziesiąt miejsc w całej Polsce. Dziennikarze pojadą do miejsc zgłoszonych i przegłosowanych na stronie TurystycznaListaPrzebojow.pl​

W najbliższą sobotę 27 czerwca Roman Czejarek odwiedzi Kowary i popularne Muzeum Sentymentów, zwane również „wehikułem do czasów PRL”. Dolnośląskie "centrum miłych wspomnień z minionych lat", uplasowało się na drugim miejscu w kategorii "rodzina" – jednej z trzech przypisanych do konkursu obok kategorii "natura" i "historia". W tej samej kategorii o głosy słuchaczy walczy również Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, prezentujący najważniejsze i najpiękniejsze zabytki regionu.

W kolejnych dniach dziennikarze "Lata z Radiem" odwiedzą również m.in. Lublin, Władzin, Bukowno i Łódź. – Kotlina Kłodzka, Wybrzeże, Mazury, Ziemia Lubuska, Tatry, Roztocze... Duże miasta i małe miasteczka – na naszej liście mogą znaleźć się dowolne miejsca pod jednym warunkiem: zdaniem słuchaczy godne są polecenia – mówi Sława Bieńczycka. – Na Turystycznej Liście Przebojów znaleźć można i zabytki kultury, ale także miejsca, które powstały niedawno. Duże, znane na świecie, ale i znane tylko wtajemniczonym, lokalnie. Turystyczna Lista Przebojów PL powstaje dzięki Państwu. Proszę przysyłać zgłoszenia i proszę głosować. A my ruszamy w drogę!

***

Relacje reporterskie z wyjazdów w wybrane regiony Polski można śledzić na antenie radiowej Jedynki w audycji "Lato z Radiem", na stronach oraz w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia. 

Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy przesłać krótki opis oraz zdjęcia i/lub filmiki zaskakujących i wciąż nieodkrytych miejsc za pośrednictwem internetowego formularza na stronie plebiscytu. Zarówno na autorów propozycji, jak i na internautów oddających głosy czekają nagrody. Bieżące notowanie "Turystycznej Listy Przebojów PL" prezentowane jest w każdy piątek na antenie radiowej Jedynki w "Lecie z Radiem". Dodatkowo interaktywna mapa na stronie audycji wskazuje wybrane miejsca, które podczas tegorocznych wakacji odwiedzą dziennikarze kultowego programu!

***

Turystyczna Lista Przebojów PL to wielka akcja radiowej Jedynki, której efektem jest tworzona wspólnie ze słuchaczami lista najciekawszych atrakcji turystycznych w Polsce. Głosujący mają do wyboru miejsca podzielone na trzy kategorie: "historia", czyli zabytki ukazujące piękno polskiego dziedzictwa kulturowego, "natura" – związane z przyrodą lub naukami o Ziemi oraz "rodzina" i najciekawsze atrakcje przyjazne rodzinie. Na liście znajdują się m.in. muzea, pałace, zamki, kopalnie, parki, doliny, ogrody, jaskinie, koleje, ścieżki, klif, molo, ogrody zoologiczne, radiostacja i wodospady.

Mat.promocyjne

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak