Polskie Radio z honorowym tytułem "Patron Bezpiecznych Dróg 2020"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 16:16
Wyróżnienie przyznała Fundacja "Nadzieja" Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych za działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego.
Siedziba Polskiego Radia przy al. Niepodległości w Warszawie
Siedziba Polskiego Radia przy al. Niepodległości w Warszawie Foto: Polskie Radio

Fundacja wpiera osoby, które utraciły sprawność w zdarzeniach drogowych oraz ich rodziny, pomaga w leczeniu, rehabilitacji i powrocie do sprawności społecznej po wstrząsie jakim jest wypadek komunikacyjny. 


Bezpieczna Jedynka 1200x660 popr.jpg
"Bezpieczna Jedynka"

Jak czytamy na stronie Fundacji, jej celem jest "ogólna poprawa psychofizycznej sprawności podopiecznych oraz rozwijanie umiejętności społecznych, wyrobienie zaradności życiowej, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań. Przekonanie, iż osoby niepełnosprawne mają prawo do niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia oraz do korzystania na zasadzie równości z praw i obowiązków ustanowionych dla ogółu obywateli".

Statuetka "Patron Bezpiecznych Dróg 2020" została wręczona przedstawicielom Polskiego Radia podczas II Ogólnopolskiego Konwentu: "Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego".


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bezpieczeństwo na drogach. Polskie Radio Kierowców w eterze już od jesieni

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 09:30
Polskie Radio Kierowców to nowa stacja Polskiego Radia, która dostępna będzie w technologii DAB+ i poprzez aplikację nadawcy publicznego od jesieni bieżącego roku. Innowacyjny projekt powstaje w odpowiedzi na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwem na drogach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą nowe znaki drogowe. Mają przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 09:35
Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad nowelizacją rozporządzeń w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Projektowane przepisy wprowadzają nowe znaki pionowe wraz z ich wzorami graficznymi.
rozwiń zwiń