"Choinki Jedynki 2020" - konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 12:48
"Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia" - to temat tegorocznej odsłony konkursu plastycznego w ramach 19. Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki". 
Jedna z prac biorących udział w konkursie w ubiegłych latach
Jedna z prac biorących udział w konkursie w ubiegłych latachFoto: Kamil/Fundacja św. Brata Alberta

Posłuchaj
02:47 Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda: wierzę, że zasięg tej inicjatywy będzie równie duży jak w minionych latach (Jedynka) Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda: wierzę, że zasięg tej inicjatywy będzie równie duży jak w minionych latach (Jedynka)

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat. Aby wziąć udział w świątecznej zabawie, należy przesłać do 18 listopada zdjęcie pracy, wykonanej w dowolnej technice, za pośrednictwem internetowego formularza dostępnego pod adresem: choinkijedynki.polskieradio.pl. 

choinki jedynki 2020 1200
"Choinki Jedynki" - strona internetowa

Prace oceniać będą artyści-malarze, jurorzy konkursu: Aneta Kosin, Marek Jaromski oraz prof. Franciszek Maśluszczak. Od 20 do 29 listopada recenzji 20 zwycięskich i 40 wyróżnionych dzieł młodych artystów będzie można posłuchać w audycjach: "Cztery pory roku" (9.00-12.00) i "Ekspres Jedynki" (15.00-18.00) oraz w pasmach sobotnich i niedzielnych Programu 1 Polskiego Radia.

Dodatkowo, spośród 60 prac zakwalifikowanych do finału Dyrekcja Programu 1 przyzna nagrodę specjalną.

5 grudnia, w Wielkim Finale akcji - w godz. 8.00-19.30 - 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie, i prace podopiecznych obu Fundacji, pójdzie "pod młotek". Środki zebrane z licytacji zostaną przekazane Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego.

Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.

***

Honorowy patronat nad akcją objęła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

. .
Zobacz więcej na temat: Choinki Jedynki 2020