Niedziela 8.11.2020 - zapraszamy do wysłuchania homilii

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 11:00
Zapraszamy do wysłuchania słów Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 25,1-13) wraz z rozważaniami. Homilię wygłosił ojciec Jacek Salij.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Ray Bond/Shutterstock.com

Jezus opowiedział swoim uczniom tę przypowieść:

"Podobne będzie królestwo niebieskie do dziesięciu panien, które wzięły swoje lampy i wyszły na spotkanie pana młodego. Pięć z nich było nierozsądnych, a pięć roztropnych. Nierozsądne wzięły lampy, ale nie wzięły z sobą oliwy. Roztropne zaś razem z lampami zabrały również oliwę w swoich naczyniach. Gdy się pan młody opóźniał, senność ogarnęła wszystkie i posnęły.

Lecz o północy rozległo się wołanie: «Oto pan młody idzie, wyjdźcie mu na spotkanie!».

Wtedy powstały wszystkie owe panny i opatrzyły swe lampy. A nierozsądne rzekły do roztropnych: «Użyczcie nam swej oliwy, bo nasze lampy gasną». Odpowiedziały roztropne: «Mogłoby i nam, i wam nie wystarczyć. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie».

Gdy one szły kupić, nadszedł pan młody. Te, które były gotowe, weszły z nim na ucztę weselną, i drzwi zamknięto. Nadchodzą w końcu i pozostałe panny, prosząc: «Panie, panie, otwórz nam!». Lecz on odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was». Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny”.

Oto słowo Pańskie.

Program 1 Polskiego Radia w każdą niedzielę, po godz. 9.00, prowadzi transmisję Mszy świętej z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Całych nabożeństw można słuchać TUTAJ>>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niedziela 1.11.2020 - zapraszamy do wysłuchania homilii

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 09:30
Zapraszamy do wysłuchania słów Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 5,1-12a) wraz z rozważaniami. Homilię wygłosił ksiądz Marek Białkowski.
rozwiń zwiń