"Choinki Jedynki 2020". Jury wybiera nagrodzone i wyróżnione prace

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 12:00
Dziś (piątek, 20 listopada) na antenie Programu 1 Polskiego Radia wystartował kolejny etap konkursu rysunkowego dla dzieci i młodzieży "Choinki Jedynki 2020". Jurorzy oceniają nadesłane prace, spośród których wybiorą 20. Wyróżnione rysunki wezmą udział w całodziennej licytacji.
Marek Jaromski
Marek JaromskiFoto: Piotr Piorun/PR

Posłuchaj
02:47 Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda: wierzę, że zasięg tej inicjatywy będzie równie duży jak w minionych latach (Jedynka) Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda: wierzę, że zasięg tej inicjatywy będzie równie duży jak w minionych latach (Jedynka)

Temat tegorocznego konkursu rysunkowego to "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia". Uczestnicy mogli zgłaszać swoje prace do 18 listopada. W tym roku, wyjątkowo ze względu na pandemię, najmłodsi słuchacze Programu 1 Polskiego Radia przesyłali zdjęcia swoich rysunków poprzez specjalną platformę elektroniczną, a nie jak dotychczas - pocztą. Nie zniechęciło to jednak artystów konkursu. Zgłoszono blisko tysiąc prac, także spoza Polski.

Wspaniałe rysunki i wycinanki

- Najmłodsi słuchacze Jedynki nadesłali wspaniałe malunki, wyklejanki, rysunki, wycinanki mieniące się kolorami, mówiące o dużej wyobraźni autorów, którzy jak zwykle nas nie zawiedli. Cieszy mnie nie słabnące zainteresowanie akcją i to, że młodzi artyści ofiarując niewielki obrazek przekazują wielki dar serca tym, którzy czekają na naszą pomoc - mówi Dorota Truszczak, koordynatorka akcji.

Jury zdecyduje

W piątek 20 listopada jury w składzie: Aneta Kosin, prof. Franciszek Maśluszczak i Marek Jaromski rozpoczęło cykl recenzji prac, który potrwa do 29 listopada. Oceny jurorów będą ukazywać się w Programie 1 Polskiego Radia dwa razy dziennie: po godz. 11.45 w "Czterech porach roku" oraz po godz. 14.45 w "Muzycznej Jedynce".

W każdej recenzji zostanie omówiona jedna praca nagrodzona i dwie wyróżnione. 5 grudnia na antenie Jedynki odbędzie się całodzienna aukcja, podczas której do licytacji zostanie wystawionych 20 prac.

Więcej informacji TUTAJ.

Mat. prasowy/DS

Zobacz więcej na temat: Choinki Jedynki 2020

Czytaj także

Choinki Jedynki już tuż, tuż. Zapraszamy do udziału

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 19:30
Zaproszenie do udziału w charytatywnej akcji I PR połączonej z konkursem plastycznym dla dzieci i młodzieży od 6 do 16 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna i prof. Andrzej Cechnicki zachęcają do udziału w XIX akcji charytatywnej "Choinki Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 11:41
Tradycyjnie, jak co roku, Program 1 Polskiego Radia ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia", skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat. - Musimy być teraz razem. W tych trudnych i smutnych czasach "Choinki Jedynki" są po to, żebyśmy robili coś radosnego, coś potrzebnego - mówi Anna Dymna. 
rozwiń zwiń