"Zima z Radiem". Spędź ferie z Programem 1 Polskiego Radia!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 10:34
Ferie zimowe 2021 są inne niż wszystkie ze względu na obowiązujące obostrzenia. Polskie Radio, uwzględniając oczekiwania swoich Słuchaczy, przygotowało na ten czas bogatą ofertę skierowaną zarówno do dzieci, jak i do rodziców.
Zima z Radiem
Zima z RadiemFoto: Polskie Radio

Czytaj też
Ferie 1200x660_2.jpg
Ferie zimowe z Polskim Radiem. Propozycje dla dzieci i rodziców

Konkursy, eksperymenty kulinarne oraz wędrówki po świecie w wersji online - to czeka słuchaczy na antenie Jedynki, gdzie codzienne pasmo od godz. 9.00 do godz. 12.00 zamieniło się w "Zimę z Radiem".

Każdego dnia na antenie zagoszczą eksperci z innego centrum nauki, a specjaliści z ogrodów zoologicznych oraz parków narodowych zaproszą do tajemniczego świata zwierząt. Małgorzata Abgarowicz w cyklu „Wirus bez tajemnic” zaprezentuje najnowsze informacje dotyczące walki z pandemią, Małgorzata Raducha w cyklu „Co dziś na obiad” zdradzi smaczne przepisy kuchni regionalnych, a Maciej Walecki przetestuje aplikacje mobilne. 

Sława Bieńczycka w specjalnym przewodniku turystycznym „Okiem w sieć” udowodni, że można bez wychodzenia z domu odwiedzać najodleglejsze zakątki kraju i świata.

Posłuchaj
02:13 _PR1_AAC 2021_01_04-09-11-00.mp3 Małgorzata Raducha zaprasza na cykl "Co dziś na obiad?" (Zima z Radiem/Jedynka)

Będzie też mnóstwo konkursów, w tym ten, w którym pojawią się bohaterowie pop kultury i masowej wyobraźni od Supermena po Wiedźmina, a w konkursach fantastyczne nagrody!

"Tajemniczy ogród"

Także w ramach "Zimy z Radiem", od 4 do 15 stycznia o godz. 10.35 i 11.35 w Programie 1 nadajemy dwa fragmenty słuchowiska według powieści Frances Hodgson Burnett pt. "Tajemniczy ogród" w adaptacji Emilii Stawskiej i w reżyserii Jana Warenyci.

Pozycja pochodzi z 1911 roku i należy do najpopularniejszych powieści dla dzieci i młodzieży. Mała Mary Lennox mieszkająca w Indiach po stracie rodziców zostaje oddana pod opiekę wuja w Anglii. Nie rozumie nowego świata, a wuj okazuje się dziwnym i nieprzystępnym człowiekiem.

Jeszcze dziwniejszy jest jego dom, w którym często rozlega się czyjś płacz, i znajdujący się w pobliżu domu ogród, do którego nikomu nie wolno wchodzić. Mary postanawia jednak odkryć przyczynę płaczu i dostać się do wnętrza tajemniczego ogrodu.

kk/kh


Zobacz więcej na temat: Ferie zimowe zima