"Gdzie ja jestem?" i "50 życzeń na 50-lecie" - konkursy Jedynki!

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 10:43
Program 1 Polskiego Radia zaprasza do udziału w dwóch nowych konkursach, w których o zwycięstwie zadecyduje nie kolejność zgłoszeń, ale wyobraźnia uczestników. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ViDI Studio

W quizie "Gdzie ja jestem?" słuchacze audycji "Cztery pory roku" zmierzą się z turystycznymi pytaniami przygotowanymi przez dziennikarzy stacji. Role odwrócą się w zabawie "50 życzeń na 50-lecie" i to słuchacze zdecydują, które miejsca znajdą się na reporterskiej mapie audycji i jakie zadania będą mieli do wykonania prowadzący kultową audycję "Lato z radiem".

GDZIE JA JESTEM?

Kluczem do znalezienia odpowiedzi na pytanie "Gdzie ja jestem?" w podróżniczym konkursie Programu 1 Polskiego Radia jest kreatywne rozwiązanie specjalnej, dźwiękowej zagadki. - W trzech kolejnych rebusach będziemy opisywać dźwiękowo przeróżne miejsca. To może być miasto, słynny zabytek, rzeka czy góra, a czasami znana ulica albo grota. Nasze dźwiękowe podpowiedzi będą się różnić stopniem trudności – mówi Daniel Wydrych.

Aby powalczyć o nagrodę, należy przesłać odpowiedź wraz z krótkim uzasadnieniem, osobistym wspomnieniem lub skojarzeniem z danym miejscem na numer telefonu wskazany przez prowadzącego podczas audycji "Cztery pory roku". Konkurs "Gdzie ja jestem?" potrwa do 31 stycznia.

Regulamin konkursu "Gdzie ja jestem" dostępny jest tutaj>>>

50 ŻYCZEŃ NA 50-LECIE

Wyjątkowe święto wymaga odpowiedniej oprawy, dlatego z okazji 50. urodzin wakacyjnej audycji, dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia przygotowali niezwykłą niespodziankę. Dokąd przyjedzie ekipa "Lata z radiem" i jakie zrealizuje tematy? "50 życzeń na 50-lecie", czyli nietuzinkowi goście, niezwykłe miejsca, interesujące rozmowy i specjalne wyzwania dla reporterów, które prowadzącym wskażą… słuchacze!

Ze wszystkich propozycji nadesłanych za pośrednictwem wiadomości SMS lub zgłoszonych w komentarzu pod postem opublikowanym w mediach społecznościowych, dziennikarze stacji wybiorą 50 pomysłów, które zostaną zrealizowane podczas tegorocznej, urodzinowej trasy audycji "Lato z radiem".

***

◆ Więcej informacji: jedynka.polskieradio.pl i w mediach społecznościowych pod adresem: facebook.com/jedynka.

◆ Audycji "Cztery pory roku" można słuchać od poniedziałku do piątku w godz. 9.05-12.00.

Mat.prasowe

Zobacz więcej na temat: konkursy Lato z Radiem