Niesamowite emocje z Polany Jakuszyckiej! 45. Bieg Piastów

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 17:56
Na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie odbył się 45. Bieg Piastów. Mimo pandemii wzięło w nim udział ok. 3 tys. zawodników. Na starcie pojawili się i doświadczeni narciarze i debiutanci. Radiowa Jedynka, która jest patronem medialnym tej wielkiej sportowej imprezy, na bieżąco informowała słuchaczy o najważniejszych wydarzeniach biegu.
Audio
  • Rozpoczął się 45. Bieg Piastów (Wolna sobota z Jedynką)
  • 45. Bieg Piastów - relacja Patryka Michalskiego (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • 45. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego - P. Michalski (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Relacje Marcina Kusego, Patryka Michalskiego i Natalii Litwiniuk z Polany Jakuszyckiej (Muzyczna Jedynka)
  • Relacja Patryka Michalskieggo z finału 45. Biegu Piastów - 6.03 (W samo południe/Jedynka)
  • Rozmowa Marcina Kusego z Leszkiem Kosiorowskim - rzecznikiem Biegu Piastów - 6.03 (Muzyczna Jedynka)
  • Finał 45. Biegu Piastów - relacja Patryka Michalskiego - 7.03 (Czas Pogody/Jedynka)
Finał 45. Biegu Piastów
Finał 45. Biegu Piastów Foto: Polskie Radio

Indywidualnie o dowolnej porze pomiędzy 20 lutego a 7 marca na oficjalnych trasach w Jakuszycach lub w dowolnym miejscu na świecie – tak wyglądał Bieg Piastów w czasach pandemii. Jedynie taka organizacja była możliwa, bo gwarantowała bezpieczeństwo i zgodność z prawem. Nie było więc wspólnego startu ani expo, wspólnego posiłku po biegu czy stoisk partnerów. Był za to trasy w Górach Izerskich (te, co zawsze) oraz zawodnicy. Frekwencja była znakomita.

Posłuchaj
03:31 _PR1_AAC 2021_03_05-08-40-42.mp3 Radiowa Jedynka na 45. Biegu Piastów - 5.03 (Sygnały dnia/Jedynka)

Posłuchaj
01:28 _PR1_AAC 2021_03_05-12-33-25.mp3 Radiowa Jedynka na 45. Biegu Piastów - 5.03 (W samo południe/Jedynka)

Pomimo ocieplenia, trasy jakuszyckie, ubijane ratrakami od początku stycznia, trzymały się dzielnie. Na zagrożone miejsca ekipa techniczna sypała śnieg z lasu.

jakuszyce 1200x660.jpg
"Jedyne takie miejsce": piękno Karkonoszy i finał 45. Biegu Piastów

W dniu rozpoczęcia Festiwalu - na miejscu, specjalnie dla słuchaczy Jedynki wydarzenia relacjonował Patryk Michalski. Relacje ze Szklarskiej Poręby-Jakuszyc można było usłyszeć w piątkowym wydaniu "W Samo Południe" i "Ekspresie Jedynki", a w sobotę w audycjach "Wolna Sobota z Jedynką" i "Jedyne Takie Miejsce". Więcej w dołączonych nagraniach. 

W piątek (5.03) zaprosiliśmy do Programu 1 Polskiego Radia na relacje z Polany Jakuszyckiej w audycjach: "Sygnały Dnia", "W samo południe", "Muzyczna Jedynka", "Ekspres Jedynki" (prosto z Jakuszyc!), "Polska i Świat" oraz w sobotę (6.03) w: "Wolnej sobocie", "Jedynym takim miejscu" oraz "Muzycznej Jedynce" (prosto z Jakuszyc!).

- Bieg Piastów jest chyba nierozerwalnie zrośnięty z Jedynką. W Programie 1 Polskiego Radia nie wyobrażamy sobie, żeby nie spędzać pierwszego weekendu marca na Polanie Jakuszyckiej w okolicach Szklarskiej Poręby. Świętujemy już po raz 45., chociaż w nieco ograniczonym trybie ze zrozumiałych względów (...). Bieg rozrasta się właściwie z każdym rokiem. W tej edycji organizatorzy postawili przede wszystkim na aktywności fizyczną, a nie na rywalizację - mówił w "Muzyczne Jedynce" dyrektor radiowej Jedynki Marcin Kusy.

Posłuchaj
14:29 Muzyczna Jedynka -5.03.2021 Relacje Marcina Kusego, Patryka Michalskiego i Natalii Litwiniuk z Polany Jakuszyckiej (Muzyczna Jedynka)

Tak było na 44. Biegu Piastów>>>

Patronem medialnym 45. Biegu Piastów jest Program 1 Polskiego Radia.

. 

Mat. promocyjne

Czytaj także

Emocji nie zabrakło! Program 1 Polskiego Radia na 44. Biegu Piastów

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 13:50
Zawodnicy zapamiętają ten Bieg Piastów na długo. Momentami szalał wiatr, śnieg zasypywał trasę, chwilami biegło się ciężko, ale atmosfera była jak zwykle znakomita! Aż 6,5 tysiąca osób z 30 krajów i z 3 kontynentów wzięło udział w 44. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego. 
rozwiń zwiń