Wiosenna oferta radiowej Jedynki. Marcin Kusy: rozpoczynamy dobrym, koncertowym uderzeniem

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 09:59
- Oferta Jedynki jest, jak zwykle, bardzo bogata. Tę wiosnę rozpoczynamy dobrym, koncertowym uderzeniem. To wiosna jazzowa w Zakopanem. To impreza, która odbywa się od 2014 roku i zawsze towarzyszy temu moc śpiewających i grających gwiazd jazzowych - powiedział o ofercie Programu 1 Polskiego Radia jego dyrektor, Marcin Kusy.

We flagowej audycji "Muzyczna Jedynka" Program 1 zagra w maju wyłączenie po polsku. Każdy z prowadzących wybierze swoje ulubione piosenki, zabierając słuchaczy w prawdziwą podróż przez poszczególne style, dekady i gatunki rodzimej muzyki. W „Muzycznej Jedynce" pojawią się m.in. utwory z plebiscytu "Piosenki 95-lecia Polskiego Radia".

Zaprezentowana zostanie też nowa płyta sanah, która podczas ubiegłorocznego "Lata z radiem" zagrała ekskluzywny koncert dla słuchaczy Jedynki w Studiu Polskiego Radia S3. O muzycznych planach na antenie opowie jeden z najciekawszych twórców młodego pokolenia Igor Herbut, którego kolejne płyty szybko zyskiwały status złotej lub platynowej. Swoje nowe piosenki zaprezentują: legenda gitary Dariusz Kozakiewicz i obiecujący debiutanci, zespół Three Of Us. W maju płyta tygodnia w Jedynce wybierana będzie spośród najciekawszych polskich albumów. 

Agnieszka Kamińska  Prezes Polskiego Radia 1200.jpg
Program 1 ma 95 lat. Agnieszka Kamińska: łączy tradycję i nowoczesność

Jazz w Zakopanem

Marcin Kusy podkreślił w Polskim Radiu 24, że muzyczna oferta Jedynki będzie bardzo bogata. - Oferta Jedynki jest, jak zwykle, bardzo bogata. Tę wiosnę rozpoczynamy dobrym, koncertowym uderzeniem. To wiosna jazzowa w Zakopanem. To impreza, która odbywa się od 2014 roku i zawsze towarzyszy temu moc śpiewających i grających gwiazd jazzowych. Ze względu na okoliczności i pandemię będzie trochę inaczej to wyglądało, ale dzięki nam będzie można usłyszeć koncert z przebojami Andrzeja Zauchy, granymi na jazzowo - powiedział.

Czytaj także:

Gość PR 24 powiedział, że coś dla siebie znajdą nie tylko miłośnicy muzyki. - Będzie bardzo dużo informacji, polityka, publicystyka. Będzie nauka i specjalna oferta dla najmłodszych. To wszystko zostaje na wiosnę. Będzie szereg audycji sportowych i transmisji. M.in. piłkarski Puchar Polski i rywalizacja Rakowa Częstochowa z Arką Gdynia. To wszystko w transmisji na naszej antenie. Powrócą do nas także relacje z ekstraklasowych boisk - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
06:28 PR24_mp3 2021_04_26-15-20-35.mp3 Marcin Kusy o ofercie radiowej Jedynki ("Gość PR24")

dz/kh

Czytaj także

Polskie Radio zaprasza na wiosenne audycje!

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 05:50
Transmisje koncertów muzyki popularnej i poważnej, premiery piosenek i płyt polskich oraz zagranicznych wykonawców, głosy znanych i lubianych aktorów w radiowych powieściach oraz audycje kulturalne, popularnonaukowe, sportowe i publicystyczne - zachęcamy do zapoznania się z bogactwem wiosennej oferty programowej Polskiego Radia.  
rozwiń zwiń